- Org.nr.
- 917 712 859
- Adresse
- Skagenkaien 14A, 4006 Stavanger
- Hovedeier
- Bærekraften AS, 100 %
- Bransje
- Drift av barer
Driftsresultat−111 650ikke oppgitt
Årsresultat5 148 256ikke oppgitt
Egenkapital12 342 92810,4 % av eiendelene
Bærebjelken AS er et aksjeselskap innen drift av barer, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 712 859
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 01.09.2016
- Registrert
- 13.09.2016
- Adresse
- Skagenkaien 14A, 4006 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer i eiendomsselskaper og hva som naturlig tilhører dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 111 650 | - | - | 136 846 | 164 370 |
| Sum driftskostnader | 111 650 | 171 834 | 91 401 | 136 846 | 164 370 |
| Driftsresultat | −111 650 | 1 523 166 | −91 401 | −136 846 | −64 370 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 11 789 930 | - | - | 10 054 610 | 8 600 518 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 164 165 | - | - | 1 606 778 | 1 538 441 |
| Annen renteinntekt | 582 810 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 13 536 905 | 19 936 778 | 12 855 848 | 11 661 388 | 10 138 959 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 439 773 | - | - | 417 851 | 360 626 |
| Annen rentekostnad | 6 385 154 | - | - | 4 609 640 | 3 544 440 |
| Sum finanskostnader | 6 824 927 | 7 268 534 | 6 621 017 | 5 027 491 | 3 905 066 |
| Netto finans | 6 711 977 | 12 668 244 | 6 234 831 | 6 633 897 | 6 233 893 |
| Resultat før skatt | - | 14 191 410 | 6 143 431 | 6 497 052 | 6 169 524 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 357 295 |
| Resultat før skattekostnad | 6 600 328 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 452 072 | - | - | 1 429 351 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 5 067 701 | 4 812 229 |
| Årsresultat | 5 148 256 | 12 339 895 | 4 924 839 | 5 067 701 | 4 812 229 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 148 256 | - | - | 5 067 701 | 4 812 229 |
| Totalresultat | 5 148 256 | - | - | 5 067 701 | 4 812 229 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 4 224 870 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 587 359 |
| Avgitt konsernbidrag | 4 595 122 | - | - | 4 911 701 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 553 134 | - | - | 156 000 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 148 256 | - | - | 5 067 701 | 4 812 229 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 100 000 |
| Sum driftsinntekter | - | 1 695 000 | 0 | - | 100 000 |
| Investering i datterselskap | 81 487 210 | - | - | 77 233 049 | 76 877 049 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 10 175 762 | 10 175 762 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 33 742 346 | 30 701 581 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 965 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 82 452 210 | - | - | 121 151 156 | 117 754 392 |
| Sum anleggsmidler | 82 452 210 | 114 351 077 | 107 374 362 | 121 151 156 | 117 754 392 |
| Andre kortsiktige fordringer | 230 539 | - | - | - | 8 600 518 |
| Konsernfordringer | 36 237 374 | - | - | 10 054 610 | - |
| Sum fordringer | 36 467 913 | - | - | 10 054 610 | 8 600 518 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 90 | - | - | 48 680 | 40 476 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 90 | - | - | 48 680 | 40 476 |
| Sum omløpsmidler | 36 468 003 | 15 798 488 | 11 112 151 | 10 103 290 | 8 640 994 |
| Sum eiendeler | 118 920 213 | 130 149 565 | 118 486 512 | 131 254 446 | 126 395 386 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | 200 000 | 200 000 |
| Overkurs | 1 135 671 | - | - | 1 135 671 | 1 135 671 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 317 287 | - | - | 1 317 287 | 1 317 287 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 652 958 | 2 652 958 | 2 652 958 | 2 652 958 | 2 652 958 |
| Annen egenkapital | 9 689 970 | - | - | 156 000 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 9 689 970 | 9 136 837 | 916 378 | 156 000 | - |
| Sum egenkapital | 12 342 928 | 11 789 795 | 3 569 336 | 2 808 958 | 2 652 958 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 89 358 244 | - | - | 93 000 000 | 93 000 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 2 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 89 358 244 | - | - | 93 000 000 | 95 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 89 358 244 | 91 681 243 | 91 734 887 | 93 000 000 | 95 000 000 |
| Leverandørgjeld | 60 006 | - | - | 484 177 | 149 591 |
| Kortsiktig konserngjeld | 15 935 549 | - | - | 15 471 920 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 223 486 | - | - | 19 489 392 | 28 592 837 |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 219 040 | 26 678 527 | 23 182 290 | 35 445 488 | 28 742 428 |
| Sum gjeld | 106 577 284 | 118 359 770 | 114 917 177 | 128 445 488 | 123 742 428 |
| Sum egenkapital og gjeld | 118 920 213 | - | - | 131 254 446 | 126 395 386 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,12▲ | 0,59 | 0,48 | 0,29 | 0,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,63▼ | 10,04 | 32,20 | 45,73 | 46,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,8 %▼ | 17,3 % | 10,2 % | 8,9 % | 8,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 89,9 % | - | - | −64,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 728,0 % | - | - | 4 812,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,4 %▲ | 9,1 % | 3,0 % | 2,1 % | 2,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stein Øivind Ekeland | 1969 |
| Styrets leder | Stein Øivind Ekeland | 1969 |
| Revisor | FENDER AS935 413 389 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bærekraften AS100,0 %Stavanger · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Bærekraften AS
- Samskaping AS100,0 %
- Mørkeblå AS100,0 %
- Solhålå AS100,0 %
- TIL LIVETS LYKKE AS100,0 %
- COMPOUND ASSET AS100,0 %
- Vendetta AS100,0 %
- PALÉ AS99,0 %
- Wewentlive AS51,0 %
- Bærebjelken AS100,0 %
- Skagen 10 AS100,0 %
- ØVRE HOLMEGATE 22 AS100,0 %
- Steinkargata 4 AS100,0 %
- ØVRE HOLMEGATE 23 AS100,0 %
- Skagenkaien 14 A AS100,0 %
- Skagen 14 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Skagen 10 AS100,0 %984 175 582 · 100 000 ordinære aksjer
- ØVRE HOLMEGATE 22 AS100,0 %919 916 265 · 1 100 ordinære aksjer
- Steinkargata 4 AS100,0 %918 000 720 · 1 000 ordinære aksjer
- ØVRE HOLMEGATE 23 AS100,0 %917 468 605 · 1 000 ordinære aksjer
- Skagenkaien 14 A AS100,0 %950 060 905 · 822 ordinære aksjer
- Skagen 14 AS100,0 %917 076 480 · 822 ordinære aksjer
- ØVRE HOLMEGATE 27 AS50,0 %913 750 810 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.