- Org.nr.
- 928 562 522
- Adresse
- Badehusgata 43, 4014 Stavanger
- Hovedeier
- Bærekraften AS, 99 %
- Bransje
- Drift av barer
Driftsresultat−2 346 204−18,6 % margin
EBITDA−1 625 938før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 564 930−12,4 % margin
Egenkapital3 824 66833,6 % av eiendelene
PALÉ AS er et aksjeselskap innen drift av barer, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 562 522
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 04.01.2022
- Registrert
- 18.01.2022
- Adresse
- Badehusgata 43, 4014 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 4 500 000
- Ansatte
- 59
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- PALÉ AS928 599 256 · STAVANGER70 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av pub, restuarant og nattklubb.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 12 644 999 | 14 412 974 | 13 078 480 | 1 411 553 |
| Sum driftsinntekter | 12 644 999 | 14 412 974 | 13 078 480 | 1 411 553 |
| Varekostnad | 4 144 195 | 4 143 153 | 4 270 470 | 497 258 |
| Lønnskostnad | 4 985 471 | 4 795 771 | 4 256 893 | 480 694 |
| Avskrivning av driftsmidler | 720 266 | 702 142 | 684 683 | 90 178 |
| Annen driftskostnad | 5 141 270 | 5 710 504 | 4 974 768 | 606 935 |
| Sum driftskostnader | 14 991 203 | 15 351 569 | 14 186 814 | 1 675 064 |
| Driftsresultat | −2 346 204 | −938 595 | −1 108 334 | −263 511 |
| Annen renteinntekt | 398 | 83 | 957 | - |
| Annen finansinntekt | 1 399 | 1 826 | 400 | 1 511 |
| Sum finansinntekter | 1 797 | 1 909 | 1 357 | 1 511 |
| Annen rentekostnad | 386 742 | 412 955 | 400 409 | 107 021 |
| Annen finanskostnad | 3 889 | 2 710 | 11 354 | 13 279 |
| Sum finanskostnader | 390 631 | 415 665 | 411 763 | 120 301 |
| Netto finans | −388 833 | −413 756 | −410 406 | −118 790 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 518 739 | −382 301 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 518 739 | −382 301 |
| Resultat før skattekostnad | −2 735 037 | −1 352 351 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −1 170 107 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 564 930 | −1 352 351 | −1 518 739 | −382 301 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 564 930 | −1 352 351 | −1 518 739 | −382 301 |
| Totalresultat | −1 564 930 | −1 352 351 | −1 518 739 | −382 301 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 848 787 | 4 569 053 | 5 120 000 | 5 006 000 |
| Sum varige driftsmidler | 3 848 787 | 4 569 053 | 5 120 000 | 5 006 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 250 000 | 1 250 000 | 1 250 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 250 000 | 1 250 000 | 1 250 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 098 787 | 5 819 053 | 6 370 000 | 5 006 000 |
| Sum varer | 321 559 | 344 746 | 446 452 | 164 000 |
| Kundefordringer | 4 854 | 2 490 | 30 038 | 34 685 |
| Andre kortsiktige fordringer | 457 976 | 694 151 | 629 643 | 1 335 844 |
| Konsernfordringer | 5 318 666 | - | - | - |
| Sum fordringer | 5 781 496 | 696 641 | 659 681 | 1 370 529 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 193 701 | 393 570 | 269 190 | 269 189 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 193 701 | 393 570 | 269 190 | 269 189 |
| Sum omløpsmidler | 6 296 756 | 1 434 957 | 1 375 323 | 1 803 717 |
| Sum eiendeler | 11 395 544 | 7 254 010 | 7 745 323 | 6 809 717 |
| Aksjekapital | 4 500 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 4 142 989 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 642 989 | 44 430 | 44 430 | 44 430 |
| Udekket tap | 4 818 321 | 3 253 391 | 1 901 040 | 382 301 |
| Sum opptjent egenkapital | −4 818 321 | −3 253 391 | −1 901 040 | −382 301 |
| Sum egenkapital | 3 824 668 | −3 208 961 | −1 856 610 | −337 871 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 7 071 806 | 6 860 951 | 4 264 386 |
| Langsiktig konserngjeld | 3 392 872 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 392 872 | 7 071 806 | 6 860 951 | 4 264 386 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 392 872 | 7 071 806 | 6 860 951 | 4 264 386 |
| Leverandørgjeld | 3 065 609 | 1 964 129 | 1 277 004 | 2 301 846 |
| Skyldig offentlige avgifter | 279 345 | 284 783 | 348 288 | 25 165 |
| Kortsiktig konserngjeld | 35 596 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 797 455 | 1 142 254 | 1 115 690 | 556 191 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 178 005 | 3 391 166 | 2 740 982 | 2 883 202 |
| Sum gjeld | 7 570 876 | 10 462 971 | 9 601 933 | 7 147 588 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 395 544 | 7 254 010 | 7 745 323 | 6 809 717 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,51▲ | 0,42 | 0,50 | 0,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,98▲ | −3,26 | −5,17 | −21,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −25,1 %▼ | −12,5 % | −15,2 % | −3,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −18,6 %▼ | −6,5 % | −8,5 % | −18,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −12,4 %▼ | −9,4 % | −11,6 % | −27,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 33,6 %▲ | −44,2 % | −24,0 % | −5,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 214 322
- Resultat per ansatt, kroner
- −39 766
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
PALÉ AS−18,6 %
12,6 mill. 59 ansatte 2025
−20 %−1001020
PALÉ AS−18,6 % 12,6 mill.59 ansatte 2025
OLD IRISH PUB NORWAY AS3,0 % 166,7 mill.305 ansatte 2025
PROUD MARY OSLO AS9,5 % 76,1 mill.105 ansatte 2025
OSLO STREET FOOD AS13,4 % 71,7 mill.40 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kristine De Souza Ekeland | 1992 |
| Styrets leder | Kristine De Souza Ekeland | 1992 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bærekraften AS99,0 %Stavanger · 4 455 000 ordinære aksjer
- KRISTINE DE SOUZA EKELAND1,00 %f. 1992 · Stavanger · 45 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Bærekraften AS
- Samskaping AS100,0 %
- Mørkeblå AS100,0 %
- Solhålå AS100,0 %
- TIL LIVETS LYKKE AS100,0 %
- COMPOUND ASSET AS100,0 %
- Bærebjelken AS100,0 %
- Vendetta AS100,0 %
- Wewentlive AS51,0 %
- PALÉ AS99,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.