- Org.nr.
- 970 240 667
- Telefon
- 40645645
- Adresse
- Kadettangen 14, 1337 Sandvika
Driftsresultat58 0280,5 % margin
Årsresultat55 5170,5 % margin
Egenkapital2 386 37767,8 % av eiendelene
Ansatte29i Aa‑registeret
BÆRUM SPORTSKLUBB er en forening/lag/innretning innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, stiftet 1910.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 970 240 667
- Organisasjonsform
- Forening/lag/innretning
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 26.03.1910
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Kadettangen 14, 1337 Sandvika
- Telefon
- 40645645
- Postadresse
- Postboks 106
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.baerumsk.no
Underenheter
1
- BÆRUM SPORTSKLUBB871 734 852 · BÆRUM30 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 151 956 | 13 878 117 | 11 908 335 | 11 073 306 | 7 547 662 |
| Sum driftsinntekter | 12 151 956 | 13 878 117 | 11 908 335 | 12 073 306 | 7 547 662 |
| Idretts- og aktivitetsrelaterte kostnader | 2 732 227 | 2 242 250 | 2 403 142 | 3 278 185 | 1 897 472 |
| Lønnskostnad | 5 579 579 | 5 745 041 | 5 593 768 | 5 596 909 | 4 282 168 |
| Avskrivning på driftsmidler/ kunstgress | 56 761 | 56 761 | 56 761 | 56 761 | 56 761 |
| Andre drifts - og adm. kostnader | 3 725 361 | 4 564 720 | 3 658 299 | 3 146 856 | 2 253 157 |
| Sum driftskostnader | 12 093 928 | 12 608 772 | 11 711 970 | 12 078 711 | 8 489 558 |
| Driftsresultat | 58 028 | 1 269 345 | 196 365 | −5 406 | −941 896 |
| Annen renteinntekt | 931 | 2 343 | 975 | 669 | 1 416 |
| Annen finansinntekt | - | 56 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 931 | 2 399 | 975 | 669 | 1 416 |
| Annen rentekostnad | 3 443 | 1 951 | 4 276 | 21 914 | 1 118 |
| Sum finanskostnader | 3 443 | 1 951 | 4 276 | 21 914 | 1 118 |
| Netto finans | −2 512 | 448 | −3 301 | −21 245 | 298 |
| Resultat før skatt | - | - | 193 064 | −26 651 | −941 598 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 193 064 | −26 651 | −941 598 |
| Resultat før skattekostnad | 55 517 | 1 269 793 | - | - | - |
| Årsresultat | 55 517 | 1 269 793 | 193 064 | −26 651 | −941 598 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 55 517 | 1 269 793 | 193 064 | −26 651 | −941 598 |
| Totalresultat | 55 517 | 1 269 793 | 193 064 | −26 651 | −941 598 |
| Avsatt til annen egenkapital | 122 299 | 1 269 793 | 193 064 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −66 782 | - | - | −26 651 | −941 598 |
| Sum overføringer og disponeringer | 55 517 | 1 269 793 | 193 064 | −26 651 | −941 598 |
| Salg av bruksrett til grusbanen | - | - | - | 1 000 000 | - |
| Kunstgress | 283 804 | 340 565 | 397 326 | 454 087 | 510 848 |
| Sum varige driftsmidler | 283 804 | 340 565 | 397 326 | 454 087 | 510 848 |
| Sum anleggsmidler | 283 804 | 340 565 | 397 326 | 454 087 | 510 848 |
| Kundefordringer | 99 927 | 141 115 | 13 700 | 131 191 | 147 800 |
| Andre kortsiktige fordringer | 537 217 | 227 570 | 257 225 | 199 873 | 782 724 |
| Sum fordringer | 637 144 | 368 685 | 270 925 | 331 064 | 930 524 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 600 813 | 2 757 254 | 1 691 310 | 2 004 959 | 655 895 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 600 813 | 2 757 254 | 1 691 310 | 2 004 959 | 655 895 |
| Sum omløpsmidler | 3 237 958 | 3 125 939 | 1 962 235 | 2 336 023 | 1 586 419 |
| Sum eiendeler | 3 521 762 | 3 466 504 | 2 359 561 | 2 790 110 | 2 097 267 |
| Annen egenkapital | 2 386 377 | 2 330 860 | 1 061 067 | 869 803 | 896 454 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 386 377 | 2 330 860 | 1 061 067 | 869 803 | 896 454 |
| Sum egenkapital | 2 386 377 | 2 330 860 | 1 061 067 | 869 803 | 896 454 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 293 192 | 30 303 | 129 356 | 230 526 | 87 638 |
| Skattetrekk og andre trekk | 255 600 | 362 307 | 438 886 | 616 732 | 369 585 |
| Annen kortsiktig gjeld | 586 592 | 743 033 | 730 253 | 1 073 048 | 743 590 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 135 385 | 1 135 643 | 1 298 494 | 1 920 306 | 1 200 813 |
| Sum gjeld | 1 135 385 | 1 135 643 | 1 298 494 | 1 920 306 | 1 200 813 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 521 762 | 3 466 504 | 2 359 561 | 2 790 110 | 2 097 267 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,85▲ | 2,75 | 1,51 | 1,22 | 1,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,48▼ | 0,49 | 1,22 | 2,21 | 1,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,7 %▼ | 43,7 % | 7,7 % | −0,2 % | −44,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▼ | 9,1 % | 1,6 % | −0,0 % | −12,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▼ | 9,1 % | 1,6 % | −0,2 % | −12,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 67,8 %▲ | 67,2 % | 45,0 % | 31,2 % | 42,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 419 033
- Resultat per ansatt, kroner
- 2 001
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BÆRUM SPORTSKLUBB0,5 %
12,2 mill. 29 ansatte 2025
−20 %0204060
NORGES IDRETTSFORBUND OG OLYMPISKE OG PARALYMPISKE KOMITÉ−0,6 % 3 093,4 mill.438 ansatte 2025
BÆRUM SPORTSKLUBB0,5 % 12,2 mill.29 ansatte 2025
FK Bodø-Glimt25,5 % 808,9 mill.155 ansatte 2025
VOSS SKISKYTTERLAG45,8 % 471,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Nielsen | 1969 |
| Styrets leder | Erik Berg-Pedersen | 1979 |
| Styremedlem | Kristin Åker | 1962 |
| Styremedlem | Inger Enli Breifossmo | 1954 |
| Styremedlem | Martin Strømme | 2002 |
| Styremedlem | Charlotte Nyhus Fosmo | 1975 |
| Styremedlem | Neil Aleksander Johnsen | 1974 |
| Styremedlem | Espen Jarle Vessang-Nielsen | 1960 |
| Styremedlem | Andreas Borgen | 1985 |
| Styremedlem | Mehrdad Ringi Amini | 1985 |
| Revisor | STIANSEN & CO AS962 990 746 | - |
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SANDVIKA BY AS0,38 %911 595 869 · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.