- Org.nr.
- 916 837 100
- Adresse
- Industrivegen 8, 7652 Verdal
- Hovedeier
- KV4 UTVIKLING AS, 100 %
Driftsresultat840 88838,5 % margin
EBITDA1 515 888før av- og nedskrivninger
Årsresultat−3 092−0,1 % margin
Egenkapital715 0874,9 % av eiendelene
Bankplassen Verdal AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 837 100
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 22.02.2016
- Registrert
- 03.03.2016
- Adresse
- Industrivegen 8, 7652 Verdal
- Kommune
- Verdal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Verdal (190)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bankplassen Verdal AS921 917 287 · VERDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Oppføring, utvikling, salg og utleie av fast eiendom, samt hva hermed naturlig står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper med tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 2 184 763 | 2 136 200 | 2 044 651 | 1 913 885 | 1 866 686 |
| Sum driftsinntekter | 2 184 763 | 2 136 200 | 2 044 651 | 1 913 885 | 1 866 686 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 675 000 | 675 000 | 675 000 | 680 000 | 680 000 |
| Annen driftskostnad | 668 875 | 567 427 | 567 904 | 615 527 | 582 123 |
| Sum driftskostnader | 1 343 875 | 1 242 427 | 1 242 904 | 1 295 527 | 1 262 123 |
| Driftsresultat | 840 888 | 893 773 | 801 747 | 618 359 | 604 564 |
| Annen renteinntekt | 274 | 270 | 419 | 296 | 527 |
| Sum finansinntekter | 274 | 270 | 419 | 296 | 527 |
| Annen rentekostnad | 844 898 | 904 544 | 810 622 | 458 124 | 347 657 |
| Sum finanskostnader | 844 898 | 904 544 | 810 622 | 458 124 | 347 657 |
| Netto finans | −844 624 | −904 274 | −810 202 | −457 828 | −347 130 |
| Resultat før skatt | - | - | −8 456 | 160 531 | 257 434 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 56 635 |
| Resultat før skattekostnad | −3 736 | −10 501 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −644 | −2 303 | −1 860 | 35 348 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −6 596 | 125 183 | 200 799 |
| Årsresultat | −3 092 | −8 198 | −6 596 | 125 183 | 200 799 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −3 092 | −8 198 | −6 596 | 125 183 | 200 799 |
| Totalresultat | −3 092 | −8 198 | −6 596 | 125 183 | 200 799 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 125 183 | 200 799 |
| Avgitt konsernbidrag | 169 050 | - | 108 772 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −172 142 | −8 198 | −115 368 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −3 092 | −8 198 | −6 596 | 125 183 | 200 799 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom l, | 13 919 862 | 14 594 862 | 15 269 862 | 15 944 862 | - |
| Sum varige driftsmidler | 13 919 862 | 14 594 862 | 15 269 862 | 15 944 862 | 16 624 862 |
| Sum anleggsmidler | 13 919 862 | 14 594 862 | 15 269 862 | 15 944 862 | 16 624 862 |
| Kundefordringer | 410 214 | 34 245 | 579 801 | 545 961 | 141 027 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 20 598 | 17 284 | 12 259 | 12 259 |
| Sum fordringer | 410 214 | 54 843 | 597 085 | 558 220 | 153 286 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 277 738 | 604 753 | 189 027 | 215 399 | 748 945 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 277 738 | 604 753 | 189 027 | 215 399 | 748 945 |
| Sum omløpsmidler | 687 952 | 659 596 | 786 112 | 773 619 | 902 231 |
| Sum eiendeler | 14 607 814 | 15 254 458 | 16 055 974 | 16 718 481 | 17 527 092 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 16 624 862 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 462 185 | 462 185 | 462 185 | 462 185 | 462 185 |
| Sum innskutt egenkapital | 492 185 | 492 185 | 492 185 | 492 185 | 492 185 |
| Annen egenkapital | 222 902 | 395 044 | 403 242 | 518 610 | 393 427 |
| Sum opptjent egenkapital | 222 902 | 395 044 | 403 242 | 518 610 | 393 427 |
| Sum egenkapital | 715 087 | 887 229 | 895 427 | 1 010 795 | 885 612 |
| Utsatt skatt | 3 064 | 51 389 | 92 867 | 126 825 | 153 618 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 064 | 51 389 | 92 867 | 126 825 | 153 618 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 026 506 | 13 677 421 | 14 275 053 | 14 903 949 | 15 642 894 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 209 930 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 026 506 | 13 677 421 | 14 275 053 | 14 903 949 | 15 852 824 |
| Sum langsiktig gjeld | 13 029 570 | 13 728 810 | 14 367 920 | 15 030 774 | 16 006 442 |
| Leverandørgjeld | 108 694 | 88 270 | 72 712 | 63 189 | 52 102 |
| Betalbar skatt | - | 39 175 | 1 419 | 62 141 | 74 335 |
| Skyldig offentlige avgifter | 39 156 | 30 981 | 34 712 | 33 008 | 29 061 |
| Kortsiktig konserngjeld | 216 731 | - | 139 451 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 498 576 | 479 993 | 544 332 | 518 573 | 479 540 |
| Sum kortsiktig gjeld | 863 156 | 638 419 | 792 627 | 676 912 | 635 038 |
| Sum gjeld | 13 892 726 | 14 367 229 | 15 160 547 | 15 707 686 | 16 641 480 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 607 814 | 15 254 458 | 16 055 974 | 16 718 481 | 17 527 092 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,80▼ | 1,03 | 0,99 | 1,14 | 1,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 19,43▲ | 16,19 | 16,93 | 15,54 | 18,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,6 %▼ | 5,7 % | 4,9 % | 3,6 % | 3,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 38,5 %▼ | 41,8 % | 39,2 % | 32,3 % | 32,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,1 %▲ | −0,4 % | −0,3 % | 6,5 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,9 %▼ | 5,8 % | 5,6 % | 6,0 % | 5,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bankplassen Verdal AS38,5 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Bankplassen Verdal AS38,5 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Kvernmo | 1968 |
| Styrets leder | Carina Moan Kvistad | 1980 |
| Styremedlem | Rune Kvernmo | 1968 |
| Styremedlem | Kari Oddfrid Kvernmo | 1953 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KV4 UTVIKLING AS100,0 %Verdal · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KV4 UTVIKLING AS
- LEVE UTVIKLING AS100,0 %
- EBBA UTVIKLING AS100,0 %
- BB10 UTVIKLING AS67,0 %
- Bankplassen Verdal AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.