- Org.nr.
- 918 306 552
- Adresse
- Industrivegen 8, 7652 Verdal
- Hovedeier
- KV4 UTVIKLING AS, 100 %
Driftsresultat861 21912,7 % margin
Årsresultat672 9239,9 % margin
Egenkapital1 489 38627,6 % av eiendelene
LEVE UTVIKLING AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 306 552
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 21.11.2016
- Registrert
- 03.01.2017
- Adresse
- Industrivegen 8, 7652 Verdal
- Kommune
- Verdal
- Aksjekapital
- 800 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Utvikling, kjøp- salg av fast eiendom, investering i selskap med tilsvarende virksomhet, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 773 668 | 4 770 000 | - | - | 5 750 000 |
| Sum driftsinntekter | 6 773 668 | 4 770 000 | - | 25 000 | 5 750 000 |
| Varekostnad | 5 857 057 | 3 293 149 | - | - | 6 174 748 |
| Annen driftskostnad | 55 392 | 80 199 | 75 618 | 23 699 | 57 248 |
| Sum driftskostnader | 5 912 449 | 3 373 348 | 75 618 | 23 699 | 6 231 996 |
| Driftsresultat | 861 219 | 1 396 652 | −75 618 | 1 301 | −481 996 |
| Annen renteinntekt | 1 882 | 2 147 | 291 | 939 | 719 |
| Sum finansinntekter | 1 882 | 2 147 | 291 | 939 | 719 |
| Annen rentekostnad | 381 | 968 | 930 | 183 | 20 675 |
| Sum finanskostnader | 381 | 968 | 930 | 183 | 20 675 |
| Netto finans | 1 501 | 1 178 | −639 | 756 | −19 956 |
| Resultat før skatt | - | - | −76 257 | 2 057 | −501 952 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −76 257 | 2 057 | −501 952 |
| Resultat før skattekostnad | 862 721 | 1 397 830 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 189 798 | 180 769 | - | - | - |
| Årsresultat | 672 923 | 1 217 061 | −76 257 | 2 057 | −501 952 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 672 923 | 1 217 061 | −76 257 | 2 057 | −501 952 |
| Totalresultat | 672 923 | 1 217 061 | −76 257 | 2 057 | −501 952 |
| Avgitt konsernbidrag | 672 922 | 640 909 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 576 152 | 4 | 2 057 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −76 257 | - | −501 952 |
| Sum overføringer og disponeringer | 672 923 | 1 217 061 | −76 257 | 2 057 | −501 952 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 25 000 | - |
| Lager av varer og annen beholdning | 3 496 375 | 5 030 162 | 7 018 305 | 3 725 825 | 5 786 872 |
| Sum varer | 3 496 375 | 5 030 162 | 7 018 305 | 3 725 825 | 5 786 872 |
| Krav på innbetaling av selskapskapital | - | - | - | 807 | 807 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 560 928 | - | - |
| Kundefordringer | 383 667 | 212 813 | - | - | - |
| Sum fordringer | 383 667 | 212 813 | 560 928 | 807 | 807 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 523 909 | 44 565 | 79 413 | 361 357 | 989 545 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 523 909 | 44 565 | 79 413 | 361 357 | 989 545 |
| Sum omløpsmidler | 5 403 951 | 5 287 540 | 7 658 647 | 4 087 989 | 990 352 |
| Sum eiendeler | 5 403 951 | 5 287 540 | 7 658 647 | 4 087 989 | 990 352 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
| Annen egenkapital | 689 386 | 689 386 | 113 233 | 189 491 | 187 434 |
| Sum opptjent egenkapital | 689 386 | 689 386 | 113 233 | 189 491 | 187 434 |
| Sum egenkapital | 1 489 386 | 1 489 386 | 913 233 | 989 491 | 987 434 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 307 723 | 3 648 337 | - | 8 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 2 605 000 | 2 990 000 | - | 7 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 2 912 723 | 6 638 337 | 3 100 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 2 912 723 | 6 638 337 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 930 167 | 63 441 | 106 713 | −700 | 2 918 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 684 398 | 821 678 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 300 000 | 312 | 363 | −802 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 914 566 | 885 431 | 107 076 | −1 502 | 2 918 |
| Sum gjeld | 3 914 566 | 3 798 154 | 6 745 413 | 3 098 498 | 2 918 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 403 951 | 5 287 540 | 7 658 647 | 4 087 989 | 990 352 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,38▼ | 5,97 | 71,53 | −2 721,70 | 339,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,63▲ | 2,55 | 7,39 | 3,13 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,1 %▼ | 21,6 % | −1,3 % | 0,1 % | −48,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,7 %▼ | 29,3 % | - | 5,2 % | −8,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,9 %▼ | 25,5 % | - | 8,2 % | −8,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,6 %▼ | 28,2 % | 11,9 % | 24,2 % | 99,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
LEVE UTVIKLING AS12,7 %
6,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
LEVE UTVIKLING AS12,7 % 6,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Kvernmo | 1968 |
| Styrets leder | Carina Moan Kvistad | 1980 |
| Styremedlem | Rune Kvernmo | 1968 |
| Styremedlem | Kari Oddfrid Kvernmo | 1953 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KV4 UTVIKLING AS100,0 %Verdal · 800 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KV4 UTVIKLING AS
- EBBA UTVIKLING AS100,0 %
- Bankplassen Verdal AS100,0 %
- BB10 UTVIKLING AS67,0 %
- LEVE UTVIKLING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.