- Org.nr.
- 928 124 754
- Adresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
- Hovedeier
- Barcode Portfolio AS, 100 %
Barcode 113 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 124 754
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.09.2021
- Registrert
- 17.11.2021
- Adresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Postboks 1883 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Barcode 113 AS928 355 179 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet, forvaltningsvirksomhet og tjenesteyting. Dette inkluderer, men er ikke begrenset til investering i eiendom, aksjer og andre formuesgoder, samt investering i selskaper som eier eiendom, aksjer eller andre formuesgoder. Virksomheten inkluderer også alt hva som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
Tidligere navn
- BARCODE 113 NO II AS17.11.2021 til 13.12.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rental income | 14 663 574 | 15 180 937 | 14 399 130 | 13 432 077 | - |
| Sum driftsinntekter | 14 663 574 | 15 180 937 | 14 399 130 | 13 432 147 | - |
| Depreciation | 3 604 365 | 3 606 773 | 3 609 160 | 3 591 229 | - |
| Other operating expenses | 2 321 465 | 2 190 038 | 2 401 697 | 2 006 896 | - |
| Sum driftskostnader | 5 925 830 | 5 796 811 | 6 010 858 | 5 598 125 | - |
| Driftsresultat | 8 737 744 | 9 384 126 | 8 388 272 | 7 834 022 | - |
| Financial income | 1 005 858 | 659 132 | 336 087 | 62 000 | - |
| Sum finansinntekter | 1 005 858 | 659 132 | 336 087 | 62 000 | 19 |
| Financial expenses | - | - | - | 329 648 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 329 648 | - |
| Netto finans | 1 005 858 | 659 132 | 336 087 | −267 648 | 19 |
| Resultat før skatt | - | - | 8 724 360 | 7 566 374 | 19 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −5 346 |
| Resultat før skattekostnad | 9 743 602 | 10 043 258 | - | - | - |
| Income tax expense | 2 120 321 | 2 186 244 | 1 872 815 | 1 664 602 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 6 851 545 | 5 901 772 | 5 365 |
| Årsresultat | 7 623 281 | 7 857 014 | 6 851 545 | 5 901 772 | 5 365 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 623 281 | 7 857 014 | 6 851 545 | 5 901 772 | 5 365 |
| Totalresultat | 7 623 281 | 7 857 014 | 6 851 545 | 5 901 772 | 5 365 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 5 365 |
| Other equity | 7 623 281 | 7 857 014 | 6 851 545 | 5 901 772 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 623 281 | 7 857 014 | 6 851 545 | 5 901 772 | 5 365 |
| Sales revenue | - | - | - | 70 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 19 |
| Property, plant and equipment l, | 140 608 487 | 139 212 852 | 142 940 021 | 146 755 973 | - |
| Sum varige driftsmidler | 140 608 487 | 139 212 852 | 142 940 021 | 146 755 973 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 12 588 755 | 8 068 939 | 3 108 198 | - | - |
| Investments in shares and other securities | 1 640 521 | 1 640 521 | 1 640 521 | 1 640 521 | - |
| Other receivables | 132 487 | 198 732 | 264 977 | 331 222 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 361 763 | 9 908 192 | 5 013 696 | 1 971 743 | - |
| Sum anleggsmidler | 154 970 250 | 149 121 045 | 147 953 717 | 148 727 716 | 5 346 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 11 269 |
| Other current receivables | 453 798 | 1 083 479 | 1 244 329 | 2 318 268 | - |
| Konsernfordringer | 32 590 | 155 933 | 246 789 | - | - |
| Sum fordringer | 486 388 | 1 239 412 | 1 491 118 | 2 318 268 | - |
| Cash and cash equivalents | 1 264 885 | 1 269 055 | 472 140 | 4 074 756 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 264 885 | 1 269 055 | 472 140 | 4 074 756 | 11 269 |
| Sum omløpsmidler | 1 751 273 | 2 508 467 | 1 963 258 | 6 393 024 | 11 269 |
| Sum eiendeler | 156 721 523 | 151 629 511 | 149 916 976 | 155 120 740 | 16 615 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 5 346 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 5 346 |
| Share capital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 103 131 556 | 103 131 556 | 103 131 556 | 103 131 556 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 5 782 248 | 5 782 248 | 5 782 248 | 5 782 248 | −24 320 |
| Sum innskutt egenkapital | 108 943 804 | 108 943 804 | 108 943 804 | 108 943 804 | 5 680 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 5 365 |
| Other equity | 24 063 124 | 24 777 921 | 24 701 598 | 24 413 058 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 24 063 124 | 24 777 921 | 24 701 598 | 24 413 058 | 5 365 |
| Sum egenkapital | 133 006 928 | 133 721 726 | 133 645 402 | 133 356 862 | 11 045 |
| Utsatt skatt | 7 040 325 | 7 271 770 | 7 280 079 | 7 258 368 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 7 040 325 | 7 271 770 | 7 280 079 | 7 258 368 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 6 367 366 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 6 367 366 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 7 040 325 | 7 271 770 | 7 280 079 | 13 625 734 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 5 570 |
| Leverandørgjeld | 136 560 | 275 559 | 74 911 | 580 895 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 10 689 845 | 9 975 243 | 8 414 109 | 7 092 949 | - |
| Other current liabilities | 5 847 864 | 385 213 | 502 474 | 464 300 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 674 270 | 10 636 015 | 8 991 495 | 8 138 143 | 5 570 |
| Sum gjeld | 23 714 595 | 17 907 786 | 16 271 574 | 21 763 878 | 5 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 156 721 523 | - | 149 916 976 | - | 16 615 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,11▼ | 0,24 | 0,22 | 0,79 | 2,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,18▲ | 0,13 | 0,12 | 0,16 | 0,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,3 %▼ | 6,7 % | 5,7 % | 10,2 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 59,6 %▼ | 61,8 % | 58,3 % | 58,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 52,0 %▲ | 51,8 % | 47,6 % | 43,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,9 %▼ | 88,2 % | 89,1 % | 86,0 % | 66,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marius Ekbråten Johansen | 1981 |
| Styremedlem | Jonas Rosenlund | 1990 |
| Styremedlem | Kimberly Adamek Cholewa | 1981 |
| Styremedlem | Ola M Abdelrahman | 1996 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
| Forretningsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Barcode Portfolio AS100,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- OSLO BAY DISTRICT AS
- Barcode Portfolio AS100,0 %
- Barcode 116 AS100,0 %
- Barcode 124 AS100,0 %
- Barcode 122 AS100,0 %
- Barcode 104 AS100,0 %
- Barcode 135 AS100,0 %
- Barcode 132 AS100,0 %
- Barcode 113 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Barcode Kjøling AS3,33 %997 749 340 · 36 351 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.