- Org.nr.
- 916 328 591
- Adresse
- Stålhaugen 9, 6065 Ulsteinvik
- Hovedeier
- Ulmatec Eiendom AS, 100 %
BARO INVEST AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 328 591
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 10.11.2015
- Registrert
- 02.12.2015
- Adresse
- Stålhaugen 9, 6065 Ulsteinvik
- Postadresse
- Postboks 370
- Kommune
- Ulstein
- Aksjekapital
- 530 010
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Ingeniørfirma og konsulenttjenester i virksomheter innen olje og gass, maritim og offshore industri og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Tidligere navn
- Rimatec AS02.12.2015 til 20.06.2019
- PROGRESS VEST AS20.06.2019 til 15.01.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 1 187 | 18 205 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 7 083 | 4 132 |
| Annen driftskostnad | 12 086 | - | - | 41 677 | 17 800 |
| Sum driftskostnader | 12 086 | 18 524 | 24 549 | 48 760 | 21 932 |
| Driftsresultat | −12 086 | −18 524 | −23 362 | −30 555 | −21 932 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 499 666 | 0 | 0 |
| Netto finans | 0 | 0 | −499 666 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −12 086 | −18 524 | −523 028 | −30 555 | −21 932 |
| Skattekostnad | −19 008 | - | - | - | −10 743 |
| Årsresultat | 6 922 | −9 724 | −523 028 | −30 555 | −11 189 |
| Totalresultat | 6 922 | - | - | −30 555 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 6 922 | - | - | −30 555 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 922 | - | - | −30 555 | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | 18 205 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 10 035 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 10 035 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 499 966 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 499 966 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 2 951 | 510 001 | 517 084 |
| Sum varer | 0 | - | - | 0 | - |
| Konsernfordringer | 86 401 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 86 401 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 26 321 | - | - | 30 885 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 26 321 | - | - | 30 885 | - |
| Sum omløpsmidler | 112 722 | 40 826 | 13 611 | 30 885 | 54 019 |
| Sum eiendeler | 112 722 | 40 826 | 16 563 | 540 885 | 571 103 |
| Selskapskapital | 530 010 | - | - | 530 010 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 67 393 | - | - | −5 666 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 597 403 | 530 010 | 524 344 | 524 344 | 524 344 |
| Annen egenkapital | −486 729 | - | - | 13 566 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −486 729 | −493 651 | −509 462 | 13 566 | 44 121 |
| Sum egenkapital | 110 674 | 36 359 | 14 882 | 537 910 | 568 465 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 049 | - | - | 1 985 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 990 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 049 | 4 467 | 1 680 | 2 975 | 2 638 |
| Sum gjeld | 2 049 | 4 467 | 1 680 | 2 975 | 2 638 |
| Sum egenkapital og gjeld | 112 722 | - | - | 540 885 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 55,01▲ | 9,14 | 8,10 | 10,38 | 20,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,12 | 0,11 | 0,01 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −15,7 %▲ | −64,6 % | −8,4 % | −5,5 % | −3,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | −1 968,2 % | −167,8 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | −44 063,0 % | −167,8 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,2 %▲ | 89,1 % | 89,9 % | 99,4 % | 99,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stig Kolbein Ulstein | 1986 |
| Styrets leder | Stig Ulstein | 1958 |
| Styremedlem | Iver Bjørnerem | 1977 |
| Regnskapsfører | HASUND AS880 381 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ulmatec Eiendom AS100,0 %Ulsteinvik · 17 667 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ulmatec Eiendom AS
- BARO TECHNOLOGY AS100,0 %
- BARO INDUSTRIEIENDOM AS70,0 %
- PYRO EIENDOM AS55,0 %
- Ulmatec Eiendom Hareid AS54,5 %
- BARO INVEST AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.