- Org.nr.
- 965 651 381
- Telefon
- 57 85 40 00
- Adresse
- Skoravegen 130, 6710 Raudeberg
Driftsresultat22 285 3074,6 % margin
Årsresultat18 249 6793,7 % margin
Egenkapital61 906 92944,3 % av eiendelene
Ansatte49i Aa‑registeret
Båtbygg AS er et aksjeselskap innen reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter, stiftet 1992.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 965 651 381
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 01.12.1992
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Skoravegen 130, 6710 Raudeberg
- Telefon
- 57 85 40 00
- Kommune
- Kinn
- Næring
- 33.150 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båterReparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter i Kinn (19)
- Aksjekapital
- 15 500 000
- Hjemmeside
- www.batbygg.no
Underenheter
1
- Båtbygg AS973 982 346 · KINN51 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skipsverft og hva dermed hører sammen, finansiering, samt ved kjøp av aksjer eller parter å erverve interesse i andre selskaper med økonomisk formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 334 800 001 | 270 600 000 | 282 500 000 |
| Sum driftsinntekter | 486 694 997 | 377 563 474 | 334 800 001 | 270 600 000 | 282 500 000 |
| Varekostnad | - | 270 401 492 | 237 705 508 | 168 216 415 | 184 631 787 |
| Lønnskostnad | - | 48 259 964 | 44 945 147 | 42 900 796 | 42 590 831 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | 1 663 847 | 1 590 718 | 1 461 742 | 1 569 931 |
| Annen driftskostnad | - | 35 443 266 | 38 180 328 | 43 319 553 | 37 240 862 |
| Sum driftskostnader | 464 409 690 | 355 768 568 | 322 421 701 | 255 898 505 | 266 033 411 |
| Driftsresultat | 22 285 307 | 21 794 906 | 12 378 300 | 14 701 495 | 16 466 589 |
| Annen renteinntekt | - | - | 535 385 | 280 685 | 453 891 |
| Annen finansinntekt | - | - | 224 277 | 224 326 | 3 563 |
| Sum finansinntekter | 1 554 756 | 1 821 164 | 759 662 | 505 011 | 457 454 |
| Annen rentekostnad | - | - | 171 089 | 52 022 | 111 603 |
| Sum finanskostnader | 332 423 | 292 054 | 171 089 | 52 022 | 111 603 |
| Netto finans | 1 222 333 | 1 529 110 | 588 572 | 452 989 | 345 851 |
| Resultat før skatt | 23 507 641 | 23 324 015 | 12 966 872 | 15 154 483 | 16 812 440 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 5 222 225 | - | - | 3 826 571 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 2 920 971 | 3 442 606 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 10 045 901 | 11 711 877 | 12 985 869 |
| Årsresultat | 18 249 679 | 18 101 790 | 10 045 901 | 11 711 877 | 12 985 869 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 10 045 901 | 11 711 877 | 12 985 869 |
| Totalresultat | - | - | 10 045 901 | 11 711 877 | 12 985 869 |
| Ordinært utbytte | - | - | 10 000 000 | 10 000 000 | 12 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 45 901 | 1 711 877 | 985 869 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 10 045 901 | 11 711 877 | 12 985 869 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 5 071 000 | 4 917 000 | 4 855 000 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 1 214 000 | 846 000 | 1 278 000 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 6 285 000 | 5 763 000 | 6 133 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 507 050 | 377 050 | 367 050 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 420 000 | 425 000 | 340 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 927 050 | 802 050 | 707 050 |
| Sum anleggsmidler | 6 964 509 | 7 535 050 | 7 212 050 | 6 565 050 | 6 840 050 |
| Sum varer | - | - | 15 300 000 | 15 000 000 | 10 000 000 |
| Kundefordringer | - | - | 18 615 123 | 11 013 493 | 16 915 975 |
| Utført, ikke fakturert arbeid | - | - | 53 600 000 | 28 621 000 | 12 340 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 3 906 671 | 5 263 001 | 5 923 945 |
| Sum fordringer | - | - | 76 121 794 | 44 897 494 | 35 179 920 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 11 250 348 | 33 777 153 | 39 191 046 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 11 250 348 | 33 777 153 | 39 191 046 |
| Sum omløpsmidler | 132 909 037 | 99 957 629 | 102 672 142 | 93 674 647 | 84 370 966 |
| Sum eiendeler | 139 873 547 | 107 492 679 | 109 884 192 | 100 239 697 | 91 211 016 |
| Aksjekapital | - | - | 15 500 000 | 15 500 000 | 15 500 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | −1 550 000 | −1 550 000 | −1 550 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 13 950 000 | 13 950 000 | 13 950 000 | 13 950 000 | 13 950 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 41 605 461 | 41 559 559 | 39 847 682 |
| Sum opptjent egenkapital | 47 956 929 | 44 707 251 | 41 605 461 | 41 559 559 | 39 847 682 |
| Sum egenkapital | 61 906 929 | 58 657 251 | 55 555 461 | 55 509 559 | 53 797 682 |
| Utsatt skatt | - | - | 7 | 1 980 000 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 1 980 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 150 820 | 1 320 000 | 0 | 1 980 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 31 438 994 | 23 842 391 | 16 763 832 |
| Betalbar skatt | - | - | 4 900 971 | 1 462 606 | 3 826 571 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 3 447 798 | 3 007 055 | 394 662 |
| Utbytte | - | - | 10 000 000 | 10 000 000 | 12 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 4 540 968 | 4 438 086 | 4 428 268 |
| Sum kortsiktig gjeld | 76 815 797 | 47 515 428 | 54 328 731 | 42 750 137 | 37 413 333 |
| Sum gjeld | 77 966 617 | 48 835 428 | 54 328 731 | 44 730 137 | 37 413 333 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 109 884 192 | 100 239 697 | 91 211 016 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,73▼ | 2,10 | 1,89 | 2,19 | 2,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,26▲ | 0,83 | 0,98 | 0,81 | 0,70 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,3 %▼ | 21,7 % | 12,5 % | 15,9 % | 18,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,6 %▼ | 5,8 % | 3,7 % | 5,4 % | 5,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,7 %▼ | 4,8 % | 3,0 % | 4,3 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,3 %▼ | 54,6 % | 50,6 % | 55,4 % | 59,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 9 932 551
- Resultat per ansatt, kroner
- 454 802
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Båtbygg AS4,6 %
486,7 mill. 49 ansatte 2025
−2 %02468
WESTCON YARDS AS−0,7 % 2 406,7 mill.436 ansatte 2025
Fitjar Mekaniske Verksted AS3,4 % 697,3 mill.105 ansatte 2025
Båtbygg AS4,6 % 486,7 mill.49 ansatte 2025
SEMCO MARITIME AS6,1 % 414,2 mill.65 ansatte 2025
−2 %02468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 33.150.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjell Inge Sjåstad | 1964 |
| Styrets leder | Paul-Inge Angelshaug | 1976 |
| Styremedlem | Cato André Fivelstad | 1974 |
| Styremedlem | Jannicke Kvalheim Lilleeide | 1970 |
| Styremedlem | Per Arne Gjerde | 1968 |
| Varamedlem | Espen Kjøde Vemmelsvik | 1998 |
| Revisor | CONTABILE AS920 738 001 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AKTIN II AS39,6 %Raudeberg · 1 980 ordinære aksjer
- SAVE INVEST AS16,2 %Måløy · 810 ordinære aksjer
- Båtbygg AS10,0 %Raudeberg · 500 ordinære aksjer
- TE VEKST AS9,00 %Måløy · 450 ordinære aksjer
- CATO FIVELSTAD AS7,20 %Raudeberg · 360 ordinære aksjer
- Ellilu AS4,50 %Måløy · 225 ordinære aksjer
- KATJA AS4,50 %Måløy · 225 ordinære aksjer
- BJØRN IVAR HAGEVIK4,50 %f. 1952 · Deknepollen · 225 ordinære aksjer
- TROND GANGSØ AS4,50 %Måløy · 225 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Båtbygg AS10,0 %965 651 381 · 500 ordinære aksjer
- Nordfjordbadet Invest AS8,44 %832 808 342 · 48 000 B-aksjer
- MÅLØY MARITIME GROUP AS5,88 %916 217 838 · 30 ordinære aksjer
- MÅLØY ADVENTURE AS5,60 %930 111 279 · 1 564 ordinære aksjer
- MÅLØY SPISKAMMERS AS2,50 %928 085 724 · 1 500 ordinære aksjer
- MÅLØY VEKST FIBER AS2,00 %994 241 176 · 1 ordinære aksjer
- 997 302 818 · 5 ordinære aksjer
- ENDÚR ASA0,00 %991 279 539 · 521 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.