- Org.nr.
- 933 336 573
- Adresse
- Torget 11, 6440 Elnesvågen
Driftsresultat−684 035−2,8 % margin
EBITDA−399 590før av- og nedskrivninger
Årsresultat−689 137−2,8 % margin
Egenkapital601 3019,8 % av eiendelene
BEDRE HELSE AS er et aksjeselskap innen produksjon av brød og ferske konditorvarer, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 336 573
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 23.04.2024
- Registrert
- 22.05.2024
- Adresse
- Torget 11, 6440 Elnesvågen
- Kommune
- Hustadvika
- Aksjekapital
- 39 217
- Ansatte
- 14
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- BEDRE HELSE AS933 640 124 · HUSTADVIKA14 ansatte
- Knutepunktet916 320 639 · HUSTADVIKA · Produksjon av ferdigmat
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive konditori, bakerivirksomhet, catering, kafe/restaurant/gatekjøkken, kiosk, kantinedrift, samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i selskaper med lignende virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 23 676 181 | 4 818 977 |
| Annen driftsinntekt | 964 017 | 15 000 |
| Sum driftsinntekter | 24 640 198 | 4 833 977 |
| Varekostnad | 9 395 656 | 1 622 962 |
| Lønnskostnad | 9 809 495 | 1 358 380 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 284 445 | 87 400 |
| Annen driftskostnad | 5 834 637 | 911 931 |
| Sum driftskostnader | 25 324 233 | 3 980 673 |
| Driftsresultat | −684 035 | 853 304 |
| Annen renteinntekt | 2 301 | 1 199 |
| Sum finansinntekter | 2 301 | 1 199 |
| Annen rentekostnad | 68 680 | 41 957 |
| Sum finanskostnader | 68 680 | 41 957 |
| Netto finans | −66 379 | −40 758 |
| Resultat før skatt | −750 414 | 812 546 |
| Skattekostnad på resultat | −61 277 | 178 760 |
| Årsresultat | −689 137 | 633 786 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −689 137 | 633 786 |
| Totalresultat | −689 137 | 633 786 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 633 786 |
| Udekket tap | −55 351 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −633 786 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −689 137 | 633 786 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 658 350 | 1 672 262 |
| Sum varige driftsmidler | 1 658 350 | 1 672 262 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 766 652 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 766 652 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 425 002 | 1 672 262 |
| Sum varer | 874 891 | 799 417 |
| Kundefordringer | 1 978 623 | 817 002 |
| Andre kortsiktige fordringer | 308 452 | 44 899 |
| Sum fordringer | 2 287 075 | 861 901 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 524 206 | 1 177 821 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 524 206 | 1 177 821 |
| Sum omløpsmidler | 3 686 172 | 2 839 139 |
| Sum eiendeler | 6 111 174 | 4 511 401 |
| Aksjekapital | 39 217 | 35 295 |
| Overkurs | 617 435 | 354 705 |
| Sum innskutt egenkapital | 656 652 | 390 000 |
| Annen egenkapital | - | 633 786 |
| Udekket tap | 55 351 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −55 351 | 633 786 |
| Sum egenkapital | 601 301 | 1 023 786 |
| Utsatt skatt | - | 61 277 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 61 277 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 703 028 | 243 083 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 703 028 | 243 083 |
| Sum langsiktig gjeld | 703 028 | 304 360 |
| Leverandørgjeld | 1 361 769 | 964 322 |
| Betalbar skatt | - | 117 483 |
| Skyldig offentlige avgifter | 585 046 | 326 324 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 860 030 | 1 775 127 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 806 845 | 3 183 256 |
| Sum gjeld | 5 509 873 | 3 487 616 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 111 174 | 4 511 401 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,77▼ | 0,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,16▲ | 3,41 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −12,8 %▼ | 18,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,8 %▼ | 17,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,8 %▼ | 13,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,8 %▼ | 22,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 760 014
- Resultat per ansatt, kroner
- −48 860
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BEDRE HELSE AS−2,8 %
24,6 mill. 14 ansatte 2025
−4 %−20246
BEDRE HELSE AS−2,8 % 24,6 mill.14 ansatte 2025
Mesterbakeren AS3,3 % 1 298,8 mill.622 ansatte 2025
GOMAN AS3,8 % 1 481,6 mill.468 ansatte 2025
Bakehuset AS4,8 % 2 179,3 mill.1 115 ansatte 2025
−4 %−20246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 10.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Harsvik | 1965 |
| Styrets leder | Frank Harsvik | 1965 |
| Styremedlem | Linda Marie Hammerøy | 1981 |
| Styremedlem | Adrian Farstad Harsvik | 2004 |
| Revisor | M2 REVISJON AS933 831 086 | - |
| Regnskapsfører | REGN10 AS998 187 478 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROGER VESTAVIK38,2 %f. 1970 · Molde · 15 000 ordinære aksjer
- FRANK HARSVIK22,9 %f. 1965 · Elnesvågen · 9 000 ordinære aksjer
- Kvammen Holding AS13,5 %Elnesvågen · 5 295 ordinære aksjer
- PETTER AUNE10,0 %f. 1965 · Elnesvågen · 3 922 ordinære aksjer
- Adrian Farstad Harsvik7,65 %f. 2004 · Elnesvågen · 3 000 ordinære aksjer
- LINDA MARIE HAMMERØY7,65 %f. 1981 · Elnesvågen · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Drågen Smokehouse AS99,3 %999 329 586 · 16 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.