- Org.nr.
- 990 192 316
- Telefon
- 55 32 32 50
- Adresse
- Storheia 23, 5239 Rådal
- Hovedeier
- Forskjønnelsen Invest AS, 75 %
Driftsresultat−768 932ikke oppgitt
Årsresultat−929 984ikke oppgitt
Egenkapital16 296 21190,1 % av eiendelene
Bergen Fjellsiden AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 192 316
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.09.2026
- Stiftet
- 11.08.2006
- Registrert
- 28.08.2006
- Adresse
- Storheia 23, 5239 Rådal
- Telefon
- 55 32 32 50
- Postadresse
- c/o Daimyo AS, Uranienborg terrasse 9
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen (4 009)
- Aksjekapital
- 207 476
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bergen Fjellsiden AS934 729 536 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utvikling av eiendom, samt investeringer i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 1 353 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 65 862 | 11 804 763 | 1 353 | 18 054 |
| Varekostnad | - | - | - | 5 410 | 18 054 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 47 438 | 45 954 |
| Sum driftskostnader | 768 932 | 51 368 | 11 909 585 | 52 848 | 64 008 |
| Driftsresultat | −768 932 | 14 494 | −104 822 | −51 495 | −45 954 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 207 113 | - |
| Sum finansinntekter | 110 949 | 173 159 | 63 939 | 207 113 | 1 293 565 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 35 | - |
| Sum finanskostnader | 260 015 | 11 999 | 177 667 | 35 | 57 192 |
| Netto finans | −149 066 | 161 160 | −113 728 | 207 078 | 1 236 373 |
| Resultat før skatt | −917 998 | 175 654 | −218 551 | 155 583 | 1 190 419 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 34 228 | 261 892 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 121 355 | - |
| Årsresultat | −929 984 | 134 409 | −170 534 | 121 355 | 928 527 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 121 355 | - |
| Totalresultat | - | - | - | 121 355 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 121 355 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 121 355 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 13 998 985 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 250 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 14 248 985 | - |
| Sum anleggsmidler | 16 023 986 | 16 273 985 | 16 348 985 | 14 248 985 | 14 248 985 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 5 713 219 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 5 713 219 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 97 962 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 97 962 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 068 736 | 3 196 340 | 3 454 378 | 5 811 181 | 14 654 348 |
| Sum eiendeler | 18 092 722 | 19 470 324 | 19 803 362 | 20 060 166 | 28 903 333 |
| Aksjekapital | - | - | - | 207 476 | - |
| Overkurs | - | - | - | 2 365 922 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 573 398 | 2 573 398 | 2 573 398 | 2 573 398 | 11 573 398 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 14 688 922 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 13 722 813 | 14 652 796 | 14 518 387 | 14 688 922 | 14 567 567 |
| Sum egenkapital | 16 296 211 | 17 226 194 | 17 091 785 | 17 262 320 | 26 140 965 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 2 759 594 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 2 759 594 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 412 912 | 1 766 140 | 2 207 675 | 2 759 594 | 2 749 868 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 13 750 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 24 502 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 383 599 | 477 990 | 503 902 | 38 252 | 12 500 |
| Sum gjeld | 1 796 511 | 2 244 130 | 2 711 577 | 2 797 846 | 2 762 368 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 20 060 166 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,39▼ | 6,69 | 6,86 | 151,92 | 1 172,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▼ | 0,13 | 0,16 | 0,16 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,5 %▼ | 1,0 % | −0,2 % | 0,6 % | 4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 22,0 % | −0,9 % | −3 806,0 % | −254,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 204,1 % | −1,4 % | 8 969,3 % | 5 143,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,1 %▲ | 88,5 % | 86,3 % | 86,1 % | 90,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anne Katrine Aubert | 1983 |
| Styrets leder | Karsten Aubert | 1949 |
| Styremedlem | Svein Milford | 1943 |
| Styremedlem | Birger Andreas Ole Johnsen | 1943 |
| Revisor | MOSS REVISJONSKONTOR AS992 227 249 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Forskjønnelsen Invest AS75,0 %Oslo · 155 615 ordinære aksjer
- ENTEC AS25,0 %Oslo · 51 871 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Forskjønnelsen Invest AS
- Forskjønnelsen 4 AS75,0 %
- Bergen Fjellsiden AS75,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kalfarveien Fjellside AS25,0 %923 676 929 · 250 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.