- Org.nr.
- 928 913 244
- Adresse
- Museumsveien 15, 0287 Oslo
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−4 754 396
EBITDA−4 752 797før av- og nedskrivninger
Årsresultat−4 887 959
Egenkapital642 45218,3 % av eiendelene
Bevart AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 913 244
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.02.2022
- Registrert
- 11.03.2022
- Adresse
- Museumsveien 15, 0287 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 142 076
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bevart AS928 925 889 · OSLO6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bevaring av bygninger, kunst og andre museumsgjenstander.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 354 829 | - | 253 034 | 42 806 |
| Sum driftsinntekter | 2 623 747 | 1 917 829 | 1 026 934 | 563 806 |
| Varekostnad | 366 609 | 380 578 | 270 724 | 99 531 |
| Lønnskostnad | 2 910 692 | 2 037 709 | 553 326 | 189 859 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 599 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 099 243 | 2 735 831 | 843 267 | 224 362 |
| Sum driftskostnader | 7 378 143 | 5 154 118 | 1 667 317 | 513 752 |
| Driftsresultat | −4 754 396 | −3 236 289 | −640 383 | 50 054 |
| Annen renteinntekt | 12 997 | 334 | 16 | - |
| Annen finansinntekt | 1 990 | 1 999 | 35 | 23 |
| Sum finansinntekter | 14 987 | 2 333 | 51 | 23 |
| Annen rentekostnad | 37 | - | 192 | - |
| Annen finanskostnad | 148 513 | 19 688 | 2 253 | 317 |
| Sum finanskostnader | 148 550 | 19 688 | 2 445 | 317 |
| Netto finans | −133 563 | −17 355 | −2 394 | −294 |
| Resultat før skatt | −4 887 959 | −3 253 644 | −642 777 | 49 760 |
| Skattekostnad | - | - | 0 | 16 054 |
| Årsresultat | −4 887 959 | −3 253 644 | −642 777 | 33 706 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −4 887 959 | −3 253 644 | - | - |
| Totalresultat | −4 887 959 | −3 253 644 | - | - |
| Udekket tap | −4 887 959 | −3 253 644 | −642 776 | 33 706 |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 887 959 | −3 253 644 | −642 776 | 33 706 |
| Annen driftsinntekt | - | 563 000 | 773 900 | 521 000 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 30 385 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 30 385 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 63 561 | 63 561 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 63 561 | 63 561 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 93 946 | 63 561 | 0 | 0 |
| Sum varer | 803 939 | 127 826 | - | - |
| Kundefordringer | 249 158 | 655 064 | 8 460 | 6 920 |
| Andre kortsiktige fordringer | 796 256 | 696 718 | 41 812 | 0 |
| Sum fordringer | 1 045 414 | 1 351 782 | 50 272 | 6 920 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 562 746 | 1 167 047 | 3 062 503 | 143 034 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 562 746 | 1 167 047 | 3 062 503 | 143 034 |
| Sum omløpsmidler | 3 412 098 | 2 646 655 | 3 112 775 | 149 954 |
| Sum eiendeler | 3 506 045 | 2 710 216 | 3 112 775 | 149 954 |
| Aksjekapital | 135 006 | 96 509 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | 3 980 000 | - | - |
| Beholdning av egne aksjer | −1 905 | - | - | - |
| Overkurs | 9 265 593 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 9 398 694 | 4 076 509 | 3 440 000 | 60 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | 28 136 |
| Udekket tap | 8 756 243 | 3 868 284 | 614 640 | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | −8 756 243 | −3 868 284 | −614 640 | 28 136 |
| Sum egenkapital | 642 452 | 208 225 | 2 825 360 | 88 136 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 000 000 | 2 000 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 000 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 128 501 | 86 078 | 197 266 | 27 238 |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 402 033 | 215 002 | 35 327 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 333 059 | 200 912 | 54 823 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 863 593 | 501 991 | 287 416 | - |
| Sum gjeld | 2 863 593 | 2 501 991 | 287 416 | 61 819 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 506 045 | 2 710 216 | 3 112 776 | 149 955 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | - | - | 90 000 | 60 000 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | - | 3 350 000 | 0 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,95▼ | 5,27 | 10,83 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,46▼ | 12,02 | 0,10 | 0,70 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −152,5 %▼ | −111,1 % | −39,3 % | 33,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −181,2 %▼ | −168,7 % | −62,4 % | 8,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −186,3 %▼ | −169,7 % | −62,6 % | 6,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,3 %▲ | 7,7 % | 90,8 % | 58,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 437 291
- Resultat per ansatt, kroner
- −792 399
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Håvard Gardsjord Lystrup | 1995 |
| Styrets leder | Håvard Gardsjord Lystrup | 1995 |
| Styremedlem | Christian Hallvard Dahl Nielsen | 1994 |
| Regnskapsfører | BOK AS932 082 837 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Håndbak Holding AS26,7 %Trondheim · 36 000 ordinære aksjer
- NØRD HOLDING AS26,7 %Trondheim · 36 000 ordinære aksjer
- S. Munkhaugen AS7,51 %Heimdal · 10 133 ordinære aksjer
- Oslo · 9 698 ordinære aksjer
- Martin Barthel6,67 %f. 1998 · Oslo · 9 000 ordinære aksjer
- Benedikte Bitnes6,67 %f. 2001 · Sandnes · 9 000 ordinære aksjer
- MEREM AS5,36 %Oslo · 7 238 ordinære aksjer
- GNIST CAPITAL AS3,59 %Trondheim · 4 849 ordinære aksjer
- BORIS PRETZEL1,79 %2 413 ordinære aksjer
- BRYAN MARTIN HUBER1,43 %f. 1983 · Lørenskog · 1 930 ordinære aksjer
- + 13 andre6,48 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Bevart AS1,41 %928 913 244 · 1 905 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.