- Org.nr.
- 922 129 789
- Adresse
- Nico Hambros vei 2, 0969 Oslo
- Bransje
- Godstransport på vei
Driftsresultat233 74212,9 % margin
Årsresultat209 29011,5 % margin
Egenkapital1 246 42275,2 % av eiendelene
Blaalid Transport AS er et aksjeselskap innen godstransport på vei, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 129 789
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.01.2019
- Registrert
- 29.01.2019
- Adresse
- Nico Hambros vei 2, 0969 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 49.410 Godstransport på veiGodstransport på vei i Oslo (1 132)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Blaalid Transport AS922 160 651 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Godstransport på vei.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 794 969 | 1 890 074 | 1 883 526 | 1 874 916 | - |
| Annen driftsinntekt | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 27 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 812 969 | 1 908 074 | 1 901 526 | 1 901 916 | 1 780 950 |
| Lønnskostnad | 927 727 | 926 977 | 903 624 | 793 206 | - |
| Annen driftskostnad | 651 501 | 777 721 | 814 612 | 822 917 | 810 621 |
| Sum driftskostnader | 1 579 227 | 1 704 699 | 1 718 236 | 1 616 123 | 1 515 469 |
| Driftsresultat | 233 742 | 203 375 | 183 291 | 285 793 | 265 481 |
| Annen renteinntekt | 31 492 | 30 083 | 17 086 | 1 247 | - |
| Annen finansinntekt | 3 086 | 2 860 | 2 758 | 2 898 | - |
| Sum finansinntekter | 34 578 | 32 943 | 19 844 | 4 145 | 5 122 |
| Annen rentekostnad | - | - | 20 | 990 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 20 | 990 | 946 |
| Netto finans | 34 578 | 32 943 | 19 824 | 3 155 | 4 176 |
| Resultat før skatt | 268 320 | 236 318 | 203 115 | 288 949 | 269 657 |
| Skattekostnad | 59 030 | 1 065 | 44 685 | 94 541 | 59 325 |
| Årsresultat | 209 290 | 235 253 | 158 430 | 194 408 | 210 332 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 209 290 | 235 253 | 158 430 | 194 408 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 209 290 | 235 253 | 158 430 | 194 408 | - |
| Andre fordringer | 38 430 | 38 430 | 38 430 | 3 430 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 38 430 | 38 430 | 38 430 | 3 430 | - |
| Sum anleggsmidler | 38 430 | 38 430 | 38 430 | 3 430 | 3 430 |
| Kundefordringer | 136 142 | 155 075 | 238 733 | 214 008 | - |
| Sum fordringer | 182 402 | 198 226 | 278 408 | 250 363 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 437 421 | 1 234 890 | 949 841 | 890 988 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 437 421 | 1 234 890 | 949 841 | 890 988 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 619 823 | 1 433 116 | 1 228 249 | 1 141 351 | 962 862 |
| Sum eiendeler | 1 658 253 | 1 471 546 | 1 266 679 | 1 144 781 | 966 292 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 216 422 | 1 007 132 | 771 879 | 613 449 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 216 422 | 1 007 132 | 771 879 | 613 449 | 419 042 |
| Sum egenkapital | 1 246 422 | 1 037 132 | 801 879 | 643 449 | 449 042 |
| Øvrig langsiktig gjeld | −17 584 | −17 584 | −17 584 | −17 584 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | −17 584 | −17 584 | −17 584 | −17 584 | - |
| Sum langsiktig gjeld | −17 584 | −17 584 | −17 584 | −17 584 | 0 |
| Leverandørgjeld | 44 280 | 57 491 | 45 273 | 50 089 | - |
| Betalbar skatt | 10 580 | 3 691 | 46 242 | 96 535 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 140 826 | 125 064 | 144 786 | 151 096 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 233 729 | 265 752 | 246 083 | 221 196 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 429 415 | 451 998 | 482 384 | 518 916 | 517 249 |
| Sum gjeld | 411 831 | 434 414 | 464 800 | 501 332 | 517 249 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 658 253 | 1 471 546 | 1 266 679 | 1 144 781 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,77▲ | 3,17 | 2,55 | 2,20 | 1,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,33▼ | 0,42 | 0,58 | 0,78 | 1,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,1 %▼ | 17,3 % | 16,8 % | 27,5 % | 28,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,9 %▲ | 10,7 % | 9,6 % | 15,0 % | 14,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,5 %▼ | 12,3 % | 8,3 % | 10,2 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,2 %▲ | 70,5 % | 63,3 % | 56,2 % | 46,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Blaalid Transport AS12,9 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
Nor-Log AS3,3 % 2 119,1 mill.1 112 ansatte 2025
POSTEN BRING BILDRIFT AS3,7 % 1 566,6 mill.1 295 ansatte 2025
DSV ROAD AS8,1 % 4 298,8 mill.1 163 ansatte 2025
Blaalid Transport AS12,9 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 49.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Inge Blålid | 1961 |
| Styrets leder | Inge Blålid | 1961 |
| Styremedlem | Else Mari Blålid | 1965 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ELSE MARI BLÅLID50,0 %f. 1965 · Oslo · 15 000 ordinære aksjer
- INGE BLÅLID50,0 %f. 1961 · Oslo · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.