- Org.nr.
- 918 984 739
- Adresse
- Løkkeveien 107, 4007 Stavanger
- Hovedeier
- BLÁR AQUA AS, 88,6 %
Driftsresultat−149 485−4,5 % margin
EBITDA−135 324før av- og nedskrivninger
Årsresultat−338 267−10,2 % margin
Egenkapital10 606 74540,3 % av eiendelene
BLÁR AS er et aksjeselskap innen produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 984 739
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 26.04.2017
- Registrert
- 11.05.2017
- Adresse
- Løkkeveien 107, 4007 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 03.211 Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvannProduksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann i Stavanger (20)
- Aksjekapital
- 2 027 192
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BLÁR AS919 053 232 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fiskeoppdrett og teknologi knyttet til havbruksnæring samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- ROXEL AQUA AS11.05.2017 til 30.07.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 331 039 | - | - | 200 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 331 039 | - | 529 384 | 341 376 | 1 937 855 |
| Lønnskostnad | 3 316 816 | 2 803 015 | 641 432 | 1 416 306 | 2 004 893 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 14 161 | 16 325 | 5 450 | 5 450 | 8 175 |
| Annen driftskostnad | 149 547 | 1 422 056 | 867 085 | 1 278 435 | 1 119 898 |
| Sum driftskostnader | 3 480 524 | 4 241 396 | 1 513 967 | 2 700 192 | 3 135 988 |
| Driftsresultat | −149 485 | −4 241 396 | −984 583 | −2 358 816 | −1 198 133 |
| Annen renteinntekt | 1 491 | 144 836 | 10 174 | - | - |
| Annen finansinntekt | 7 603 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 9 094 | 144 836 | 10 174 | - | - |
| Annen rentekostnad | 197 876 | 88 743 | 45 077 | 12 367 | - |
| Annen finanskostnad | - | 1 128 | 414 | - | - |
| Sum finanskostnader | 197 876 | 89 871 | 45 491 | 12 367 | 5 948 |
| Netto finans | −188 782 | 54 965 | −35 317 | −12 367 | −5 948 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 019 900 | −2 371 183 | −1 204 081 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 019 900 | −2 371 183 | - |
| Resultat før skattekostnad | −338 267 | −4 186 431 | - | - | - |
| Årsresultat | −338 267 | −4 186 431 | −1 019 900 | −2 371 183 | −1 204 081 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −338 267 | −4 186 431 | −1 019 900 | −2 371 183 | - |
| Totalresultat | −338 267 | −4 186 431 | −1 019 900 | −2 371 183 | - |
| Udekket tap | - | - | −1 019 900 | −2 371 183 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −338 267 | −4 186 431 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −338 267 | −4 186 431 | −1 019 900 | −2 371 183 | - |
| Offentlig tilskudd | - | - | 529 384 | 110 000 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 31 376 | - |
| Varekostnad | - | - | - | - | 3 021 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 14 723 | 28 884 | 2 725 | 8 175 | - |
| Sum varige driftsmidler | 14 723 | 28 884 | 2 725 | 8 175 | - |
| Investering i datterselskap | 13 229 533 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 229 533 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 13 244 256 | 28 884 | 2 725 | 8 175 | 13 625 |
| Andre kortsiktige fordringer | 856 303 | 353 370 | 792 913 | 748 214 | - |
| Konsernfordringer | 11 752 289 | 179 905 | - | - | - |
| Sum fordringer | 12 608 592 | 533 275 | 792 913 | 748 214 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 476 321 | 640 666 | 419 432 | 543 703 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 476 321 | 640 666 | 419 432 | 543 703 | - |
| Sum omløpsmidler | 13 084 914 | 1 173 942 | 1 212 345 | 1 291 917 | 1 418 355 |
| Sum eiendeler | 26 329 169 | 1 202 826 | 1 215 070 | 1 300 092 | 1 431 980 |
| Aksjekapital | 1 979 496 | 1 610 000 | 1 610 000 | 1 610 000 | - |
| Overkurs | 17 990 559 | - | - | 1 626 468 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 19 970 055 | 1 610 000 | 1 610 000 | 3 236 468 | 1 690 000 |
| Udekket tap | 9 363 310 | 9 025 043 | 4 838 613 | 5 445 182 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −9 363 310 | −9 025 043 | −4 838 613 | −5 445 182 | −3 073 999 |
| Sum egenkapital | 10 606 745 | −7 415 043 | −3 228 613 | −2 208 714 | −1 383 999 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 660 254 | 259 883 | 771 541 | 1 020 244 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 215 872 | 457 368 | 2 580 | 286 434 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 8 377 047 | 7 540 875 | 3 248 015 | 1 695 648 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 469 252 | 359 743 | 421 547 | 506 479 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 722 425 | 8 617 869 | 4 443 683 | 3 508 805 | 2 815 978 |
| Sum gjeld | 15 722 425 | 8 617 869 | 4 443 683 | 3 508 805 | 2 815 978 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 329 169 | 1 202 826 | 1 215 070 | 1 300 092 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,83▲ | 0,14 | 0,27 | 0,37 | 0,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,48▲ | −1,16 | −1,38 | −1,59 | −2,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,0 %▲ | −338,9 % | −77,5 % | −172,7 % | −83,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,5 % | - | −186,0 % | −691,0 % | −61,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −10,2 % | - | −192,7 % | −694,6 % | −62,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,3 %▲ | −616,5 % | −265,7 % | −169,9 % | −96,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BLÁR AS−4,5 %
3,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %0510
BLÁR AS−4,5 % 3,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Cermaq Norway Salmon AS5,1 % 8 223,4 mill.16 ansatte 2025
Salmar Farming AS6,0 % 14 702,7 mill.1 287 ansatte 2025
Salmar Oppdrett AS8,5 % 18 993,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 03.211.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Dag Øyvind Meling | 1964 |
| Styrets leder | Trond Ferkingstad | 1962 |
| Styremedlem | Dag Øyvind Meling | 1964 |
| Styremedlem | Jan Hauge | 1964 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BLÁR AQUA AS88,6 %Stavanger · 3 020 339 ordinære aksjer
- Skretting AS10,2 %Stavanger · 346 428 ordinære aksjer
- Alandyk Invest AS1,19 %Stavanger · 40 705 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BLÁR AQUA AS
- BLÁR AS88,6 %
- BLÁR Technology AS100,0 %
- BLÁR AS88,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BLÁR Technology AS100,0 %933 361 993 · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.