- Org.nr.
- 815 192 192
- Adresse
- Bygg 2, Maridalsveien 87, 0461 Oslo
- Hovedeier
- FACE2FACE CREATIVES INTERNATIONAL AS, 100 %
Driftsresultat−19 115−0,9 % margin
Årsresultat−24 501−1,1 % margin
Egenkapital982 88370,1 % av eiendelene
Ansatte67i Aa‑registeret
Bluejeans Diplomacy AS er et aksjeselskap innen telefonvakttjenester og telefonsalg, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 815 192 192
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 17.02.2015
- Registrert
- 01.04.2015
- Adresse
- Bygg 2, Maridalsveien 87, 0461 Oslo
- Postadresse
- Postboks 33
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 250 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bluejeans Diplomacy AS915 225 772 · OSLO68 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tilby bemanningstjenester, samt tilby tjenester og produkter innen salg, markedsføring, reklame og kundedialog, og aktiviteter naturlig i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 217 600 | 2 217 600 | 2 439 800 | 3 447 400 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 217 600 | 2 217 600 | 2 439 800 | 3 447 400 | 3 369 945 |
| Lønnskostnad | 1 094 589 | 1 186 613 | 1 231 132 | 2 275 904 | 1 717 325 |
| Annen driftskostnad | 1 142 126 | 1 104 986 | 1 197 309 | 1 675 631 | 1 963 453 |
| Sum driftskostnader | 2 236 714 | 2 291 600 | 2 428 441 | 3 951 535 | 3 680 778 |
| Driftsresultat | −19 115 | −74 000 | 11 359 | −504 135 | −310 833 |
| Annen renteinntekt | 1 899 | 1 985 | 1 246 | 102 | - |
| Annen finansinntekt | 1 718 | - | 31 326 | 2 209 | - |
| Sum finansinntekter | 3 617 | 1 985 | 32 571 | 2 311 | 2 023 |
| Annen rentekostnad | - | 219 | 89 | 1 584 | - |
| Annen finanskostnad | 15 964 | - | 1 253 | 4 518 | - |
| Sum finanskostnader | 15 964 | 219 | 1 342 | 6 102 | 2 791 |
| Netto finans | −12 347 | 1 766 | 31 230 | −3 791 | −768 |
| Resultat før skatt | - | - | 42 589 | −507 926 | −311 600 |
| Resultat før skattekostnad | −31 461 | −72 233 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −6 960 | −15 843 | 9 370 | −111 744 | −60 825 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 33 219 | −396 181 | - |
| Årsresultat | −24 501 | −56 390 | 33 219 | −396 182 | −250 775 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −24 501 | −56 390 | 33 219 | −396 181 | - |
| Totalresultat | −24 501 | −56 390 | 33 219 | −396 181 | - |
| Udekket tap | −24 501 | −56 390 | 33 219 | −396 182 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −24 501 | −56 390 | 33 219 | −396 182 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 731 635 | 170 144 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 731 635 | 170 144 | 1 312 676 | 804 749 | - |
| Sum anleggsmidler | 731 635 | 170 144 | 1 312 676 | 804 749 | 528 272 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 480 | 46 935 | 1 740 | 24 712 | - |
| Konsernfordringer | 191 399 | 2 002 335 | 1 488 635 | 2 334 784 | - |
| Sum fordringer | 192 879 | 2 049 269 | 1 490 375 | 2 359 496 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 478 225 | 328 879 | 390 292 | 546 926 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 478 225 | 328 879 | 390 292 | 546 926 | - |
| Sum omløpsmidler | 671 103 | 2 378 148 | 1 880 666 | 2 906 422 | 1 545 723 |
| Sum eiendeler | 1 402 738 | 2 548 293 | 3 193 343 | 3 711 171 | 2 073 995 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 1 312 676 | 804 749 | - |
| Aksjekapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | - |
| Overkurs | 750 000 | 750 000 | 750 000 | 750 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 5 131 399 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 6 131 399 | 5 735 217 |
| Udekket tap | 17 117 | 17 291 | 17 072 | 5 181 690 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −17 117 | −17 291 | −17 072 | −5 181 690 | −4 785 508 |
| Sum egenkapital | 982 883 | 982 709 | 982 928 | 949 709 | 949 709 |
| Langsiktig konserngjeld | - | 7 714 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 7 714 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 7 714 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 16 118 | 16 073 | 14 240 | 72 345 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 9 370 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 90 897 | 61 069 | 89 230 | 100 997 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 226 112 | 1 391 930 | 2 003 167 | 2 450 573 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 86 729 | 88 798 | 94 408 | 137 547 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 419 856 | 1 557 870 | 2 210 415 | - | 1 124 286 |
| Sum gjeld | 419 856 | 1 565 584 | 2 210 415 | 2 761 462 | 1 124 286 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 402 738 | 2 548 293 | 3 193 343 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,60▲ | 1,53 | 0,85 | - | 1,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,43▼ | 1,59 | 2,25 | 2,91 | 1,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,8 %▲ | −2,5 % | 1,3 % | −17,3 % | −14,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,9 %▲ | −3,3 % | 0,5 % | −14,6 % | −9,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1,1 %▲ | −2,5 % | 1,4 % | −11,5 % | −7,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 70,1 %▲ | 38,6 % | 30,8 % | 25,6 % | 45,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 33 099
- Resultat per ansatt, kroner
- −285
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bluejeans Diplomacy AS−0,9 %
2,2 mill. 67 ansatte 2025
−5 %051015
Bluejeans Diplomacy AS−0,9 % 2,2 mill.67 ansatte 2025
Releasy AS6,1 % 160,5 mill.199 ansatte 2026
Concentrix Norway AS6,2 % 181,3 mill.125 ansatte 2025
TRANSCOM NORGE AS14,1 % 261,9 mill.291 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 82.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Martin Alexander Sandvik Alquist | 1981 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Oslo · 250 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FACE2FACE CREATIVES INTERNATIONAL HOLDING AS
- FACE2FACE CREATIVES INTERNATIONAL AS100,0 %
- BEEST SOFTWARE AS100,0 %
- Bluejeans Diplomacy AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.