- Org.nr.
- 887 353 492
- Adresse
- Zetlitzveien 2, 4017 Stavanger
Driftsresultat168 2786,3 % margin
Årsresultat238 9788,9 % margin
Egenkapital1 037 58681,7 % av eiendelene
Boligsameiet Veritas Terrasse er et eierseksjonssameie innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1987.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 887 353 492
- Organisasjonsform
- Eierseksjonssameie
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 24.06.1987
- Registrert
- 30.11.2004
- Adresse
- Zetlitzveien 2, 4017 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Stavanger (1 902)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Boligsameiet Veritas Terrasse887 557 462 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 678 735 | 2 530 764 | 2 378 933 | 2 325 764 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 678 735 | 2 530 764 | 2 378 933 | 2 325 764 | 2 266 883 |
| Lønnskostnader | - | - | - | - | 73 959 |
| Andre driftskostnader | - | - | - | - | 3 799 511 |
| Lønnskostnad | 79 870 | 79 870 | 68 460 | 74 382 | - |
| Annen driftskostnad | 2 430 586 | 1 658 360 | 4 263 036 | 1 989 246 | - |
| Sum driftskostnader | 2 510 456 | 1 738 231 | 4 331 496 | 2 063 627 | 3 873 470 |
| Driftsresultat | 168 278 | 792 533 | −1 952 563 | 262 137 | −1 606 587 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 7 448 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 19 880 |
| Sum finansinntekter | 37 678 | 13 636 | 35 570 | 14 123 | 27 328 |
| Netto finans | −70 699 | −43 048 | −62 892 | −36 429 | 27 328 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 952 563 | 262 136 | −1 579 259 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 952 563 | 262 136 | −1 579 259 |
| Årsresultat | 238 978 | 835 582 | −1 889 671 | 298 566 | −1 579 259 |
| Egenkapitalsdisposisjon | - | - | - | - | −1 579 259 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −1 579 259 |
| Innbetaling fra eiere | - | - | - | - | 2 266 883 |
| Andre fordringer | 225 263 | 187 014 | 166 890 | 17 186 | - |
| Sum fordringer | - | - | 166 890 | 17 186 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 044 199 | 868 070 | 111 049 | 2 276 807 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 111 049 | 2 276 807 | 1 795 223 |
| Sum omløpsmidler | 1 269 463 | 1 055 084 | 277 939 | 2 293 993 | 1 795 223 |
| Sum eiendeler | 1 269 463 | 1 055 084 | 277 939 | 2 293 993 | 1 795 223 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 1 795 223 |
| Annen egenkapital | 1 037 586 | 798 609 | −36 973 | 1 852 698 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −36 973 | 1 852 698 | - |
| Sum egenkapital | 1 037 586 | 798 609 | −36 973 | 1 852 698 | 1 554 133 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 128 515 | 139 793 | 101 676 | 30 157 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 31 300 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 103 361 | 116 683 | 181 936 | 411 138 | 241 090 |
| Sum kortsiktig gjeld | 231 876 | 256 476 | 314 912 | 441 295 | 241 090 |
| Sum gjeld | 231 876 | 256 476 | 314 912 | 441 295 | 241 090 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 269 463 | 1 055 084 | 277 939 | 2 293 993 | 1 795 223 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 1 554 133 |
| Sum innskutt egenkapital | - | - | - | - | 1 554 133 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,47▲ | 4,11 | 0,88 | 5,20 | 7,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,22▼ | 0,32 | −8,52 | 0,24 | 0,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,7 %▼ | 121,0 % | −149,1 % | 13,5 % | −88,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,3 %▼ | 31,3 % | −82,1 % | 11,3 % | −70,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,9 %▼ | 33,0 % | −79,4 % | 12,8 % | −69,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 81,7 %▲ | 75,7 % | −13,3 % | 80,8 % | 86,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Boligsameiet Veritas Terrasse6,3 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Boligsameiet Veritas Terrasse6,3 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Eva Iren Ueland | 1965 |
| Styremedlem | Simen Varhaug | 1989 |
| Styremedlem | Monica Vestbø | 1967 |
| Styremedlem | Bengt Sola | 1962 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | BATE BOLIGBYGGELAG952 090 275 | - |
| Forretningsfører | BATE BOLIGBYGGELAG952 090 275 | - |