- Org.nr.
- 932 297 906
- Telefon
- 51 84 95 00
- Adresse
- Zetlitzveien 2, 4017 Stavanger
Driftsresultat306 27535,6 % margin
EBITDA309 897før av- og nedskrivninger
Årsresultat133 94915,6 % margin
Egenkapital−2 177 974−154,1 % av eiendelene
Borettslag Årrestadstykket II er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 1953.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 297 906
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 01.10.1953
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Zetlitzveien 2, 4017 Stavanger
- Telefon
- 51 84 95 00
- Postadresse
- Postboks 88 Sentrum
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Stavanger (1 902)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.bate.no
Underenheter
1
- Borettslag Årrestadstykket II922 206 694 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 859 200 | - | - | - | 594 624 |
| Sum driftsinntekter | 859 200 | 813 264 | 739 296 | 686 880 | 594 624 |
| Lønnskostnad | 47 922 | - | - | 41 076 | 27 384 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 622 | - | - | 5 435 | 5 435 |
| Annen driftskostnad | 501 382 | - | - | 934 562 | 1 355 648 |
| Sum driftskostnader | 552 925 | 484 540 | 825 977 | 981 073 | 1 388 466 |
| Driftsresultat | 306 275 | 328 724 | −86 681 | −294 193 | −793 842 |
| Sum finansinntekter | 21 302 | 15 362 | 13 211 | 7 562 | 666 |
| Sum finanskostnader | 193 628 | 197 781 | 166 149 | 86 053 | 43 632 |
| Resultat før skatt | - | 328 723 | −86 684 | −294 193 | −793 843 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −793 843 |
| Årsresultat | 133 949 | 146 304 | −239 620 | −372 684 | −836 808 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 669 978 | - | - | - | 669 978 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 213 678 | - | - | - | 8 153 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 678 131 |
| Sum anleggsmidler | 883 656 | 669 978 | 669 978 | 672 696 | 678 131 |
| Kundefordringer | 0 | - | - | - | 4 619 |
| Andre fordringer | 86 202 | - | - | - | 132 059 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 136 678 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 443 856 | - | - | - | 1 193 670 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 193 670 |
| Sum omløpsmidler | 530 058 | 747 842 | 464 113 | 611 825 | 1 330 349 |
| Sum eiendeler | 1 413 715 | 1 417 820 | 1 134 091 | 1 284 521 | 2 008 480 |
| Selskapskapital | 1 200 | - | - | - | 1 200 |
| Sum innskutt egenkapital | - | 1 200 | 1 200 | 1 200 | 1 200 |
| Annen egenkapital | −2 179 174 | - | - | - | −1 847 124 |
| Sum opptjent egenkapital | - | −2 313 123 | −2 459 427 | −2 219 807 | −1 847 124 |
| Sum egenkapital | −2 177 974 | −2 311 923 | −2 458 227 | −2 218 607 | −1 845 924 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 3 401 202 | - | - | - | 3 505 654 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 72 000 | - | - | - | 72 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 3 577 654 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 473 202 | 3 631 398 | 3 510 896 | 3 430 204 | 3 577 654 |
| Leverandørgjeld | 113 847 | - | - | - | 245 643 |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 639 | - | - | - | 31 106 |
| Sum kortsiktig gjeld | 118 486 | 98 345 | 81 421 | 72 924 | 276 749 |
| Sum gjeld | 3 591 689 | 3 729 742 | 3 592 318 | 3 503 128 | 3 854 403 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 413 715 | - | - | - | 2 008 480 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,47▼ | 7,60 | 5,70 | 8,39 | 4,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,65▼ | −1,61 | −1,46 | −1,58 | −2,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,1 %▼ | 27,0 % | −6,1 % | −17,4 % | −39,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 35,6 %▼ | 40,4 % | −11,7 % | −42,8 % | −133,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,6 %▼ | 18,0 % | −32,4 % | −54,3 % | −140,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −154,1 %▲ | −163,1 % | −216,8 % | −172,7 % | −91,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Borettslag Årrestadstykket II35,6 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Borettslag Årrestadstykket II35,6 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lene Pic Fredriksen | 1979 |
| Styremedlem | Michelle Benedikte Skavhaug | 1991 |
| Styremedlem | Brit-Helen Nilsen | 1966 |
| Varamedlem | Jerome Charles Emilien Pic | 1971 |
| Varamedlem | Joar Rodrigues De Miranda | 2001 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | BATE BOLIGBYGGELAG952 090 275 | - |
| Forretningsfører | BATE BOLIGBYGGELAG952 090 275 | - |