- Org.nr.
- 989 609 807
- Adresse
- Sagmestervegen 14A, 7725 Steinkjer
Driftsresultat7 939 50154,8 % margin
Årsresultat6 184 53942,7 % margin
Egenkapital73 976 44732,6 % av eiendelene
Borettslaget Elvebredden Steinkjer er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 609 807
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 07.03.2006
- Registrert
- 04.04.2006
- Adresse
- Sagmestervegen 14A, 7725 Steinkjer
- Postadresse
- c/o Boligbyggelaget TOBB, Postboks 2424 Torgarden
- Kommune
- Steinkjer
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Steinkjer (94)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Borettslaget Elvebredden Steinkjer914 425 239 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | 13 225 759 | 12 927 710 | 12 555 724 |
| Sum driftsinntekter | 14 498 724 | 14 387 403 | 13 225 759 | 12 927 710 | 12 555 724 |
| Lønnskostnad | - | 557 461 | - | - | 653 062 |
| Lønnskostnader | - | - | 638 546 | 680 739 | - |
| Avskrivning | - | 51 500 | 51 500 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | - | 5 675 553 | 5 826 984 | 4 692 281 | 4 243 723 |
| Sum driftskostnader | 6 559 223 | 6 284 515 | 6 517 030 | 5 373 020 | 4 896 785 |
| Driftsresultat | 7 939 501 | 8 102 888 | 6 708 729 | 7 554 690 | 7 658 939 |
| Annen renteinntekt | - | - | 359 313 | 219 801 | 88 513 |
| Annen finansinntekt | - | - | 31 849 | 31 075 | 31 243 |
| Sum finansinntekter | 397 878 | 434 962 | 391 162 | 250 876 | 119 756 |
| Annen rentekostnad | - | - | 2 470 733 | 2 615 231 | 2 763 210 |
| Sum finanskostnader | 2 152 840 | 2 362 889 | 2 470 733 | 2 615 231 | 2 763 210 |
| Netto finans | −1 754 962 | −1 927 927 | - | - | −2 643 454 |
| Resultat før skatt | 6 184 539 | 6 174 961 | - | - | 5 015 485 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 5 015 485 |
| Netto finans -2 079 57L | - | - | - | −2 364 355 | - |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 4 629 158 | 5 190 335 | - |
| Årsresultat | 6 184 539 | 6 174 961 | 4 629 158 | 5 190 335 | 5 015 485 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 5 015 485 |
| Overf. fond for vedlikehold | - | - | - | - | −150 000 |
| Overf. fond for renhold | - | - | - | - | −20 830 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 5 186 315 |
| Annen egenkapital | - | - | 4 629 158 | 5 190 335 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 4 629 158 | 5 190 335 | 5 015 485 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Bygninger | - | - | 217 563 316 | 217 563 316 | - |
| Maskiner | - | - | 463 500 | 515 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 218 026 816 | 218 078 316 | 217 563 316 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 218 812 349 | 217 975 316 | 218 026 816 | 218 078 316 | 217 563 316 |
| Kundefordringer | - | - | 49 391 | 39 906 | −1 510 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 89 790 |
| Forskuddsbetalt forsikring | - | - | 111 762 | 95 903 | - |
| Sum fordringer | - | - | 161 153 | 135 809 | 88 280 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd | - | - | 7 361 028 | 8 806 695 | 9 142 518 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 7 361 028 | 8 806 695 | 9 142 518 |
| Sum omløpsmidler | - | 7 949 135 | 7 522 181 | 8 942 503 | 9 230 798 |
| Sum eiendeler | 226 797 941 | 225 924 451 | 225 548 997 | 227 020 819 | 226 794 114 |
| Boligblokk | - | - | - | - | 217 563 316 |
| Andelskapital | - | - | 580 000 | 580 000 | 580 000 |
| Sum innskutt egenkapital | - | 580 000 | 580 000 | 580 000 | 580 000 |
| Fond for vedlikehold | - | - | - | - | 3 890 000 |
| Avsatt utbytte | - | - | - | - | 525 530 |
| Annen egenkapital | - | - | 61 036 947 | 56 407 789 | 46 801 924 |
| Sum opptjent egenkapital | - | 67 211 908 | 61 036 947 | 56 407 789 | 51 217 454 |
| Sum egenkapital | 73 976 447 | 67 791 908 | 61 616 947 | 56 987 789 | 51 797 454 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 89 068 685 | 94 726 391 | 100 235 356 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 73 767 898 |
| Borettslaginnskudd | - | - | 73 767 898 | 73 767 898 | - |
| Borettslaginnskudd D | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 162 836 583 | 168 494 289 | 174 003 254 |
| Sum langsiktig gjeld | 151 948 083 | 157 027 937 | 162 836 583 | 168 494 289 | 174 003 254 |
| Leverandørgjeld | - | - | 341 179 | 760 899 | 225 592 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 33 659 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 50 908 | 23 675 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 703 379 | 754 167 | 734 156 |
| Sum kortsiktig gjeld | 873 411 | 1 104 606 | 1 095 467 | 1 538 741 | 993 406 |
| Sum gjeld | 152 821 494 | 158 132 543 | 163 932 050 | 170 033 030 | 174 996 660 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 225 548 997 | 227 020 819 | 226 794 114 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 7,20 | 6,87 | 5,81 | 9,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,07▼ | 2,33 | 2,66 | 2,98 | 3,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,7 %▼ | 3,8 % | 3,1 % | 3,4 % | 3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 54,8 %▼ | 56,3 % | 50,7 % | 58,4 % | 61,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 42,7 %▼ | 42,9 % | 35,0 % | 40,1 % | 39,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 32,6 %▲ | 30,0 % | 27,3 % | 25,1 % | 22,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Borettslaget Elvebredden Steinkjer54,8 %
14,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
Borettslaget Elvebredden Steinkjer54,8 % 14,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Dieter Manka | 1952 |
| Styremedlem | Inger Sofie Sjøli | 1951 |
| Styremedlem | Margaret Aasan Thun | 1957 |
| Styremedlem | Anne Torill Ramberg | 1959 |
| Styremedlem | Grethe Elisabeth Schjetne Solli | 1960 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | BOLIGBYGGELAGET TOBB946 629 243 | - |
| Forretningsfører | BOLIGBYGGELAGET TOBB946 629 243 | - |