- Org.nr.
- 989 643 452
- Adresse
- Nesttunkollen 9, 5221 Nesttun
Driftsresultat7 8014,7 % margin
EBITDA16 946før av- og nedskrivninger
Årsresultat7 4774,5 % margin
Egenkapital5 022 27770,4 % av eiendelene
Borettslaget Nesttunkollen 9 er et borettslag innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 643 452
- Organisasjonsform
- Borettslag
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 02.03.2006
- Registrert
- 06.04.2006
- Adresse
- Nesttunkollen 9, 5221 Nesttun
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 97.001 Aktiviteter i borettslag og boligsameierAktiviteter i borettslag og boligsameier i Bergen (4 246)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Borettslaget Nesttunkollen 9924 174 811 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Borettslag.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 31 798 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 135 151 | 204 410 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 166 949 | 204 410 | 147 411 | 138 053 | 126 984 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 9 145 | 10 800 | 10 800 | 10 800 | 5 548 |
| Annen driftskostnad | 150 003 | 237 158 | 140 089 | 104 450 | 163 734 |
| Sum driftskostnader | 159 148 | 247 958 | 150 889 | 115 250 | 169 282 |
| Driftsresultat | 7 801 | −43 548 | −3 478 | 22 803 | −42 298 |
| Annen finansinntekt | - | 2 377 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 2 377 | 3 098 | 2 873 | 2 476 |
| Annen rentekostnad | 324 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 324 | - | - | - | 0 |
| Resultat før skatt | 7 477 | −41 171 | −380 | 25 675 | 0 |
| Årsresultat | 7 477 | −41 171 | −380 | 25 675 | −39 822 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 477 | −41 171 | - | - | - |
| Totalresultat | 7 477 | −41 171 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 7 477 | −41 171 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 477 | −41 171 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 7 043 385 | 7 043 385 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 5 789 | 14 934 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 7 049 174 | 7 058 319 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 7 049 174 | 7 058 319 | 7 069 119 | 7 079 919 | 7 090 719 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 194 | 8 034 | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 194 | 8 034 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 86 937 | 64 024 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 86 937 | 64 024 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 89 131 | 72 058 | 96 297 | 98 502 | 54 569 |
| Sum eiendeler | 7 138 305 | 7 130 377 | 7 165 415 | 7 178 420 | 7 145 287 |
| Annen innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 4 992 277 | 4 984 799 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 992 277 | 4 984 799 | 5 025 970 | 5 026 351 | 5 000 675 |
| Sum egenkapital | 5 022 277 | 5 014 799 | 5 055 970 | 5 056 351 | 5 030 675 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 109 000 | 2 109 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 109 000 | 2 109 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 109 000 | 2 109 000 | 2 109 000 | 2 109 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 583 | 6 577 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 445 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 028 | 6 577 | 445 | 13 070 | 5 612 |
| Sum gjeld | 2 116 028 | 2 115 577 | 2 109 445 | 2 122 070 | 2 114 612 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 138 305 | 7 130 377 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,68▲ | 10,96 | 216,40 | 7,54 | 9,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,42 | 0,42 | 0,42 | 0,42 | 0,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,1 %▲ | −0,6 % | −0,0 % | 0,4 % | −0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▲ | −21,3 % | −2,4 % | 16,5 % | −33,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▲ | −20,1 % | −0,3 % | 18,6 % | −31,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 70,4 % | 70,3 % | 70,6 % | 70,4 % | 70,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Borettslaget Nesttunkollen 94,7 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
EIERSEKSJONSSAMEIE GABELS GATE 8−21,9 % 698,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
Borettslaget Nesttunkollen 94,7 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sameiet Furuberglia30,6 % 298,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
AGER BORETTSLAG97,7 % 230,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 97.001.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Andreassen | 2001 |
| Styremedlem | Bodil Bøhmer | 1955 |
| Styremedlem | Ashoc Zamzon Jacob | 1992 |
| Styremedlem | Sander Torvet | 1997 |
| Revisor | FORVIS MAZARS AS979 605 994 | - |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
| Forretningsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |