Kort fortalt
Uoppgitt har næringskode 00.000 i Enhetsregisteret, og i Halden står 185 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 57 132 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 3,2 % av alt næringsliv i Halden. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 4 av 383.
70 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 14,7 mill. kr. Størst er FORTRESS FUND MANAGEMENT AS med 4,1 mill. kr, foran Organic Living AS med 3,6 mill. kr. De ti største står for 95,2 % av omsetningen i utsnittet.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 174 av enhetene (94,1 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 185 | 0,3 % | av 57 132 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 185 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 70 | 37,8 % | av 185 enheter |
| Med omsetning i kroner | 70 | 37,8 % | av 185 enheter |
| Omsetning i alt | 14,7 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 148,9k kr | - | blant 70 med tall |
| Største omsetning | 4,1 mill. kr | - | FORTRESS FUND MANAGEMENT AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2022 | - | av 178 med stiftelsesdato |
De 9 største i Halden
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FORTRESS FUND MANAGEMENT AS | 928 502 406 | Halden | 4,1 mill. kr | - |
| 2 | Organic Living AS | 832 730 432 | Halden | 3,6 mill. kr | - |
| 3 | Markveien Holding AS | 989 004 549 | Halden | 3,1 mill. kr | - |
| 4 | NORDIC DESIGN TRADE AS | 990 830 460 | Halden | 1,1 mill. kr | - |
| 5 | Ecomhub AS | 933 485 889 | Halden | 497,7k kr | - |
| 6 | KMEA HOLDING AS | 934 065 034 | Halden | 478,9k kr | - |
| 7 | KAPH EIENDOM OG HOLDING AS | 930 744 425 | Halden | 426,4k kr | - |
| 8 | Kurant Halden AS | 930 039 802 | Halden | 370,5k kr | - |
| 9 | DANK I HALDEN AS | 929 990 099 | Halden | 246,4k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 00.000
- Kommune
- 3101 Halden
- Enheter
- 185
- Andel av næringen
- 0,3 %
- Andel av kommunen
- 3,2 %
- Aksjeselskap
- 174
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Halden
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 148,9k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 37k kr og 465,8k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 2k kr mot 4,1 mill. kr. Den største omsetter 27 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av uoppgitt i Halden.
115 av de 185 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 62,2 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 47 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 70 enheter har levert årsregnskap, 37,8 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Fredrikstad med 631, Moss med 406, Sarpsborg med 397, Indre Østfold med 222, Råde med 69, Rakkestad med 67. Størst i landet er Oslo med 14 317 enheter, mot 185 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 400 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 357 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 254 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 146 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2022: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1977, den ferskeste i 2026. 2 av dem er fra før år 2000, 1,1 % av dem vi har stiftelsesdato for.
111 enheter er stiftet de siste fem årene, 62,4 % av bestanden. 34 av dem kom til det siste året. 7 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange uoppgitt finnes det i Halden?
185 enheter står oppført med næringskode 00.000, uoppgitt, i Halden i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 57 132 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av uoppgitt i Halden?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. FORTRESS FUND MANAGEMENT AS med 4,1 mill. kr, 2. Organic Living AS med 3,6 mill. kr, 3. Markveien Holding AS med 3,1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 70 enhetene med tall er 148,9k kr. Midtre halvpart ligger mellom 37k kr og 465,8k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 27 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Halden er aksjeselskap, med 174 av 185 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes uoppgitt?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Fredrikstad med 631. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 57 132 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Halden?
Median stiftelsesår er 2022, og 111 av enhetene er stiftet de siste fem årene (62,4 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1977.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 00.000 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 185 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 10.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 115 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (400), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (357), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (254), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (146), Oppføring av bygninger (143), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (132).