Kort fortalt
Uoppgitt har næringskode 00.000 i Enhetsregisteret, og i Gjerdrum står 89 enheter oppført på den. Det er 0,2 % av de 57 134 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 6,2 % av alt næringsliv i Gjerdrum. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 1 av 207.
36 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 2 mill. kr. Størst er ONCA AS med 840k kr, foran Henleo-Holding AS med 320k kr. De ti største står for 100 % av omsetningen i utsnittet.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 89 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 89 | 0,2 % | av 57 134 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 89 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 36 | 40,4 % | av 89 enheter |
| Med omsetning i kroner | 36 | 40,4 % | av 89 enheter |
| Omsetning i alt | 2 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 284,6k kr | - | blant 36 med tall |
| Største omsetning | 840k kr | - | ONCA AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2023 | - | av 85 med stiftelsesdato |
De 9 største i Gjerdrum
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ONCA AS | 927 368 102 | Gjerdrum | 840k kr | - |
| 2 | Henleo-Holding AS | 921 693 435 | Gjerdrum | 320k kr | - |
| 3 | Fineira AS | 999 239 021 | Gjerdrum | 295k kr | - |
| 4 | Gullbringa Solutions AS | 935 690 102 | Gjerdrum | 274,3k kr | - |
| 5 | Mrutle Holding AS | 933 594 017 | Gjerdrum | 261,2k kr | - |
| 6 | Duffen Invest AS | 823 731 442 | Gjerdrum | 30k kr | - |
| 7 | MATHIAS RUUD INVEST AS | 832 070 882 | Gjerdrum | 0 kr | - |
| 8 | MBM SAGA INVEST AS | 833 216 112 | Gjerdrum | 0 kr | - |
| 9 | M-Media AS | 911 675 633 | Gjerdrum | 0 kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 00.000
- Kommune
- 3230 Gjerdrum
- Enheter
- 89
- Andel av næringen
- 0,2 %
- Andel av kommunen
- 6,2 %
- Aksjeselskap
- 89
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Gjerdrum
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 284,6k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 264,5k kr og 313,7k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 30k kr mot 840k kr. Den største omsetter 3 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av uoppgitt i Gjerdrum.
49 av de 89 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 55,1 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 30 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 36 enheter har levert årsregnskap, 40,4 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 2 522, Asker med 1 361, Lillestrøm med 786, Nordre Follo med 668, Lørenskog med 366, Ullensaker med 253. Størst i landet er Oslo med 14 328 enheter, mot 89 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 76 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 74 enheter, oppføring av bygninger med 55 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 45 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2023: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2008, den ferskeste i 2026.
63 enheter er stiftet de siste fem årene, 74,1 % av bestanden. 18 av dem kom til det siste året. 4 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange uoppgitt finnes det i Gjerdrum?
89 enheter står oppført med næringskode 00.000, uoppgitt, i Gjerdrum i Enhetsregisteret. Det er 0,2 % av de 57 134 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av uoppgitt i Gjerdrum?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. ONCA AS med 840k kr, 2. Henleo-Holding AS med 320k kr, 3. Fineira AS med 295k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 36 enhetene med tall er 284,6k kr. Midtre halvpart ligger mellom 264,5k kr og 313,7k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 3 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Gjerdrum er aksjeselskap, med 89 av 89 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes uoppgitt?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 2 522. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 57 134 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Gjerdrum?
Median stiftelsesår er 2023, og 63 av enhetene er stiftet de siste fem årene (74,1 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2008.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 00.000 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 89 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 49 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (76), Utleie av egen eller leid fast eiendom (74), Oppføring av bygninger (55), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (45), Godstransport på vei (45), Andre post- og budtjenester (41).