Kort fortalt
Uoppgitt har næringskode 00.000 i Enhetsregisteret, og i Vang står 14 enheter oppført på den. Det er 0 % av de 57 135 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 2,2 % av alt næringsliv i Vang. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 10 av 132.
9 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 3,1 mill. kr. Størst er Utgard Eiendom AS med 1,2 mill. kr, foran TYIN AKTIV AS med 867,3k kr.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 14 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 14 | 0 % | av 57 135 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 14 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 9 | 64,3 % | av 14 enheter |
| Med omsetning i kroner | 9 | 64,3 % | av 14 enheter |
| Omsetning i alt | 3,1 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 861,5k kr | - | blant 9 med tall |
| Største omsetning | 1,2 mill. kr | - | Utgard Eiendom AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2022 | - | av 14 med stiftelsesdato |
De 9 største i Vang
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Utgard Eiendom AS | 919 182 857 | Vang | 1,2 mill. kr | - |
| 2 | TYIN AKTIV AS | 930 191 949 | Vang | 867,3k kr | - |
| 3 | TK-Holding AS | 936 914 586 | Vang | 855,7k kr | - |
| 4 | VANG BYGG HOLDING AS | 989 167 782 | Vang | 181,1k kr | - |
| 5 | MAMA FUTURUM AS | 930 356 859 | Vang | 0 kr | - |
| 6 | RNM AS | 930 356 867 | Vang | 0 kr | - |
| 7 | Mobilungadn AS | 930 356 875 | Vang | 0 kr | - |
| 8 | Kirkeengen Invest AS | 934 145 569 | Vang | 0 kr | - |
| 9 | LØS AS | 934 598 938 | Vang | 0 kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 00.000
- Kommune
- 3454 Vang
- Enheter
- 14
- Andel av næringen
- 0 %
- Andel av kommunen
- 2,2 %
- Aksjeselskap
- 14
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Vang
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 861,5k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 687k kr og 948,3k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 181,1k kr mot 1,2 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av uoppgitt i Vang.
5 av de 14 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 35,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 5 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 9 enheter har levert årsregnskap, 64,3 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Hamar med 275, Ringsaker med 263, Gjøvik med 240, Lillehammer med 213, Stange med 130, Elverum med 116. Størst i landet er Oslo med 14 328 enheter, mot 14 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 45 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 39 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 35 enheter, sauehold med 30 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2022: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2005, den ferskeste i 2026.
10 enheter er stiftet de siste fem årene, 71,4 % av bestanden. 3 av dem kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange uoppgitt finnes det i Vang?
14 enheter står oppført med næringskode 00.000, uoppgitt, i Vang i Enhetsregisteret. Det er 0 % av de 57 135 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av uoppgitt i Vang?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Utgard Eiendom AS med 1,2 mill. kr, 2. TYIN AKTIV AS med 867,3k kr, 3. TK-Holding AS med 855,7k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 9 enhetene med tall er 861,5k kr. Midtre halvpart ligger mellom 687k kr og 948,3k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Vang er aksjeselskap, med 14 av 14 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes uoppgitt?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Hamar med 275. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 57 135 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Vang?
Median stiftelsesår er 2022, og 10 av enhetene er stiftet de siste fem årene (71,4 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2005.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 00.000 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 14 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 5 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (45), Utleie av egen eller leid fast eiendom (39), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (35), Sauehold (30), Eiendomsforvaltning på oppdrag (25), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (24).