Kort fortalt
Uoppgitt har næringskode 00.000 i Enhetsregisteret, og i Tvedestrand står 56 enheter oppført på den. Det er 0,1 % av de 57 130 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 3,9 % av alt næringsliv i Tvedestrand. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 5 av 245.
21 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 1,2 mill. kr. Størst er Velure AS med 5,1 mill. kr, foran STAKE INVEST AS med 512,8k kr. De ti største står for 100 % av omsetningen i utsnittet.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 54 av enhetene (96,4 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 56 | 0,1 % | av 57 130 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 56 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 21 | 37,5 % | av 56 enheter |
| Med omsetning i kroner | 21 | 37,5 % | av 56 enheter |
| Omsetning i alt | 1,2 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 70k kr | - | blant 21 med tall |
| Største omsetning | 512,8k kr | - | Velure AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2022 | - | av 53 med stiftelsesdato |
De 9 største i Tvedestrand
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Velure AS | 828 419 072 | Tvedestrand | 5,1 mill. kr | - |
| 2 | STAKE INVEST AS | 929 097 653 | Tvedestrand | 512,8k kr | - |
| 3 | GT Invest & Holding AS | 930 156 191 | Tvedestrand | 348,5k kr | - |
| 4 | Sagesund Brygge AS | 925 544 965 | Tvedestrand | 202,9k kr | - |
| 5 | Hakuna Matata AS | 922 277 850 | Tvedestrand | 70k kr | - |
| 6 | ZAHL KAPITAL AS | 999 543 383 | Tvedestrand | 38,5k kr | - |
| 7 | HOLD PÅ AS | 930 080 977 | Tvedestrand | 10,5k kr | - |
| 8 | TT Investments AS | 932 950 618 | Tvedestrand | 1,3k kr | - |
| 9 | Hinkel Invest AS | 827 657 352 | Tvedestrand | 0 kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 00.000
- Kommune
- 4213 Tvedestrand
- Enheter
- 56
- Andel av næringen
- 0,1 %
- Andel av kommunen
- 3,9 %
- Aksjeselskap
- 54
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Tvedestrand
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 70k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 24,5k kr og 275,7k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1,3k kr mot 512,8k kr. Den største omsetter 7 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av uoppgitt i Tvedestrand.
33 av de 56 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 58,9 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 14 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 21 enheter har levert årsregnskap, 37,5 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Kristiansand med 1 084, Arendal med 293, Grimstad med 205, Lindesnes med 181, Lillesand med 96, Vennesla med 79. Størst i landet er Oslo med 14 317 enheter, mot 56 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 119 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 87 enheter, avvirkning med 67 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 62 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2022: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1948, den ferskeste i 2026. 1 av dem er fra før år 2000, 1,9 % av dem vi har stiftelsesdato for.
35 enheter er stiftet de siste fem årene, 66 % av bestanden. 6 av dem kom til det siste året. 3 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange uoppgitt finnes det i Tvedestrand?
56 enheter står oppført med næringskode 00.000, uoppgitt, i Tvedestrand i Enhetsregisteret. Det er 0,1 % av de 57 130 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av uoppgitt i Tvedestrand?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Velure AS med 5,1 mill. kr, 2. STAKE INVEST AS med 512,8k kr, 3. GT Invest & Holding AS med 348,5k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 21 enhetene med tall er 70k kr. Midtre halvpart ligger mellom 24,5k kr og 275,7k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 7 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Tvedestrand er aksjeselskap, med 54 av 56 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes uoppgitt?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Kristiansand med 1 084. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 57 130 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Tvedestrand?
Median stiftelsesår er 2022, og 35 av enhetene er stiftet de siste fem årene (66 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1948.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 00.000 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 56 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 12.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 33 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (119), Utleie av egen eller leid fast eiendom (87), Avvirkning (67), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (62), Oppføring av bygninger (51), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (31).