Oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon i Steinkjer

Næringskode 01.420 kommune 5006 oppdatert 24.09.2026

Bransjen i hele landet: 5 131Kommunen i alt: 4 389
Enheter77av 5 131 i næringen
Av bransjen1,5 %av 5 131 i hele landet
Av kommunen1,8 %av 4 389 enheter i Steinkjer
Nest størst: Alver96mot 77 her
Rangering i Steinkjer9av 306 næringer i kommunen

Kort fortalt

Oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon har næringskode 01.420 i Enhetsregisteret, og i Steinkjer står 77 enheter oppført på den. Det er 1,5 % av de 5 131 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,8 % av alt næringsliv i Steinkjer. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 9 av 306.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 1,5 mill. kr. Størst er ANDREAS MOEN AS med 1,5 mill. kr.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 73 av enhetene (94,8 %). 2 har meldt inn ansatte, til sammen 22.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter771,5 %
Med ansatte22,6 %
Ansatte til sammen22-
Har levert regnskap11,3 %
Med omsetning i kroner11,3 %
Omsetning i alt1,5 mill. kr-
Median omsetning1,5 mill. kr-
Største omsetning1,5 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2006-

De 1 største i Steinkjer

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1ANDREAS MOEN AS1,5 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
01.420
Kommune
5006 Steinkjer
Enheter
77
Andel av næringen
1,5 %
Andel av kommunen
1,8 %
Enkeltpersonforetak
73
Med ansatte
2
Ansatte til sammen
22

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,5 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,5 mill. kr og 1,5 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1,5 mill. kr mot 1,5 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon i Steinkjer.

76 av de 77 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 98,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 1,3 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Midtre Gauldal med 62, Indre Fosen med 56, Levanger med 55, Orkland med 51, Stjørdal med 48, Verdal med 46. Størst i landet er Alver med 96 enheter, mot 77 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 458 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 318 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 188 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 153 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2006: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1999, den ferskeste i 2016. 1 av dem er fra før år 2000, 25 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 73 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon finnes det i Steinkjer?

77 enheter står oppført med næringskode 01.420, oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon, i Steinkjer i Enhetsregisteret. Det er 1,5 % av de 5 131 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon i Steinkjer?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. ANDREAS MOEN AS med 1,5 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 1,5 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,5 mill. kr og 1,5 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Steinkjer er enkeltpersonforetak, med 73 av 77 enheter. 2 enheter, 2,6 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 22 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Midtre Gauldal med 62. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 5 131 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Steinkjer?

Median stiftelsesår er 2006, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1999.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 01.420 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 77 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 24.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 76 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (458), Utleie av egen eller leid fast eiendom (318), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (188), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (153), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (120), Avvirkning (117).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562