Produksjon av juice av frukt og grønnsaker i Stryn

Næringskode 10.320 kommune 4651 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 56Kommunen i alt: 1 994
Enheter2av 56 i næringen
Av bransjen3,6 %av 56 i hele landet
Av kommunen0,1 %av 1 994 enheter i Stryn
Nest størst: Ullensvang5mot 2 her
Rangering i Stryn125av 232 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av juice av frukt og grønnsaker har næringskode 10.320 i Enhetsregisteret, og i Stryn står 2 enheter oppført på den. Det er 3,6 % av de 56 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Stryn. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 125 av 232.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 7k kr. Størst er FLO APALHAGE AS med 7k kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (50 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter23,6 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap150 %
Med omsetning i kroner150 %
Omsetning i alt7k kr-
Median omsetning7k kr-
Største omsetning7k kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2024-

De 1 største i Stryn

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1FLO APALHAGE AS7k kr

Nøkkeltall

Næringskode
10.320
Kommune
4651 Stryn
Enheter
2
Andel av næringen
3,6 %
Andel av kommunen
0,1 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 7k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 7k kr og 7k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 7k kr mot 7k kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av juice av frukt og grønnsaker i Stryn.

1 av de 2 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Ullensvang med 5, Sogndal med 4, Vik med 2, Luster med 2, Bergen med 1, Ulvik med 1. Størst i landet er Ullensvang med 5 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 157 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 127 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 111 enheter, oppføring av bygninger med 82 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2024: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2024, den ferskeste i 2024.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 100 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 10.3 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av juice av frukt og grønnsaker finnes det i Stryn?

2 enheter står oppført med næringskode 10.320, produksjon av juice av frukt og grønnsaker, i Stryn i Enhetsregisteret. Det er 3,6 % av de 56 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av juice av frukt og grønnsaker i Stryn?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. FLO APALHAGE AS med 7k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 7k kr. Midtre halvpart ligger mellom 7k kr og 7k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Stryn er aksjeselskap, med 1 av 2 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av juice av frukt og grønnsaker?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Ullensvang med 5. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 56 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Stryn?

Median stiftelsesår er 2024, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (100 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2024.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 10.320 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 10.3 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (10.3) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (157), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (127), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (111), Oppføring av bygninger (82), Sauehold (80), Grunnarbeid (47).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562