Produksjon av malt i Levanger

Næringskode 11.060 kommune 5037 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 3Kommunen i alt: 3 534
Enheter1av 3 i næringen
Av bransjen33,3 %av 3 i hele landet
Av kommunen0 %av 3 534 enheter i Levanger
Nest størst: Nordre Follo1mot 1 her
Rangering i Levanger201av 289 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av malt har næringskode 11.060 i Enhetsregisteret, og i Levanger står 1 enhet oppført på den. Det er 33,3 % av de 3 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Levanger. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 201 av 289.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 5,7 mill. kr. Størst er Bonsak AS med 5,7 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter133,3 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt5,7 mill. kr-
Median omsetning5,7 mill. kr-
Største omsetning5,7 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2017-

De 1 største i Levanger

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Bonsak AS5,7 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
11.060
Kommune
5037 Levanger
Enheter
1
Andel av næringen
33,3 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje andre steder

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 5,7 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 5,7 mill. kr og 5,7 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 5,7 mill. kr mot 5,7 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av malt i Levanger.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

Ingen annen kommune i samme fylke har enheter i denne næringen. Størst i landet er Nordre Follo med 1 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 284 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 208 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 160 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 115 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2017: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2017, den ferskeste i 2017.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 11.0 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av malt finnes det i Levanger?

1 enheter står oppført med næringskode 11.060, produksjon av malt, i Levanger i Enhetsregisteret. Det er 33,3 % av de 3 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av malt i Levanger?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Bonsak AS med 5,7 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 5,7 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 5,7 mill. kr og 5,7 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Levanger er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Er dette en ny eller en etablert næring i Levanger?

Median stiftelsesår er 2017, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2017.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 11.060 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 11.0 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (11.0) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (284), Utleie av egen eller leid fast eiendom (208), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (160), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (115), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (114), Allmennlegetjenester (96).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562