Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted i Nordre Follo

Næringskode 14.290 kommune 3207 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 76Kommunen i alt: 11 016
Enheter1av 76 i næringen
Av bransjen1,3 %av 76 i hele landet
Av kommunen0 %av 11 016 enheter i Nordre Follo
Nest størst: Oslo15mot 1 her
Rangering i Nordre Follo303av 393 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted har næringskode 14.290 i Enhetsregisteret, og i Nordre Follo står 1 enhet oppført på den. Det er 1,3 % av de 76 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Nordre Follo. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 303 av 393.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2026. Til sammen omsetter de for 35,2 mill. kr. Størst er GUIDE GLOVES AS med 35,2 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 6.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter11,3 %
Med ansatte1100 %
Ansatte til sammen6-
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt35,2 mill. kr-
Median omsetning35,2 mill. kr-
Største omsetning35,2 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2013-

De 1 største i Nordre Follo

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1GUIDE GLOVES AS35,2 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
14.290
Kommune
3207 Nordre Follo
Enheter
1
Andel av næringen
1,3 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
6

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 35,2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 35,2 mill. kr og 35,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 35,2 mill. kr mot 35,2 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted i Nordre Follo.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 7 andre kommuner: Asker med 2, Aurskog-høland med 2, Bærum med 1, Lillestrøm med 1, Ullensaker med 1, Vestby med 1. Størst i landet er Oslo med 15 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 605 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 502 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 499 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 480 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2013: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2013, den ferskeste i 2013.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 14.2 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

2 selskaper oppgir ordet, men ingen har omsetning i et innsendt årsregnskap.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted finnes det i Nordre Follo?

1 enheter står oppført med næringskode 14.290, produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted, i Nordre Follo i Enhetsregisteret. Det er 1,3 % av de 76 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted i Nordre Follo?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. GUIDE GLOVES AS med 35,2 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 35,2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 35,2 mill. kr og 35,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Nordre Follo er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. 1 enheter, 100 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 6 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av klær og tilbehør ikke nevnt annet sted?

I samme fylke har 7 andre kommuner enheter i næringen, flest i Asker med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 76 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Nordre Follo?

Median stiftelsesår er 2013, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2013.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 14.290 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 14.2 står 2 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2026. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (14.2) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (605), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (502), Utleie av egen eller leid fast eiendom (499), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (480), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (310), Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer (296).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562