Produksjon av dører og vinduer i tre i Løten

Næringskode 16.250 kommune 3412 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 145Kommunen i alt: 1 171
Enheter3av 145 i næringen
Av bransjen2,1 %av 145 i hele landet
Av kommunen0,3 %av 1 171 enheter i Løten
Nest størst: Tvedestrand6mot 3 her
Rangering i Løten74av 206 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av dører og vinduer i tre har næringskode 16.250 i Enhetsregisteret, og i Løten står 3 enheter oppført på den. Det er 2,1 % av de 145 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,3 % av alt næringsliv i Løten. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 74 av 206.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 13,9 mill. kr. Størst er NYHUSET BRUK AS med 13,9 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (66,7 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 16.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter32,1 %
Med ansatte133,3 %
Ansatte til sammen16-
Har levert regnskap133,3 %
Med omsetning i kroner133,3 %
Omsetning i alt13,9 mill. kr-
Median omsetning13,9 mill. kr-
Største omsetning13,9 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår1997-

De 1 største i Løten

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1NYHUSET BRUK AS13,9 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
16.250
Kommune
3412 Løten
Enheter
3
Andel av næringen
2,1 %
Andel av kommunen
0,3 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
16

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 13,9 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 13,9 mill. kr og 13,9 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 13,9 mill. kr mot 13,9 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av dører og vinduer i tre i Løten.

2 av de 3 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 66,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 33,3 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Gjøvik med 2, Våler med 2, Elverum med 2, Grue med 1, Rendalen med 1, Os med 1. Størst i landet er Tvedestrand med 6 enheter, mot 3 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 97 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 56 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 38 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 38 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 1997: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1972, den ferskeste i 2021. 1 av dem er fra før år 2000, 50 % av dem vi har stiftelsesdato for.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 16.2 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1MYRLI TREVARE AS6 mill. kr
2LØTEN FYR OG FLAMME AS109k kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av dører og vinduer i tre finnes det i Løten?

3 enheter står oppført med næringskode 16.250, produksjon av dører og vinduer i tre, i Løten i Enhetsregisteret. Det er 2,1 % av de 145 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av dører og vinduer i tre i Løten?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. NYHUSET BRUK AS med 13,9 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 13,9 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 13,9 mill. kr og 13,9 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Løten er aksjeselskap, med 2 av 3 enheter. 1 enheter, 33,3 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 16 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av dører og vinduer i tre?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Gjøvik med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 145 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Løten?

Median stiftelsesår er 1997, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1972.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 16.250 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 3 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 16.2 står 5 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 2 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (16.2) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (97), Utleie av egen eller leid fast eiendom (56), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (38), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (38), Oppføring av bygninger (32), Avvirkning (31).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562