Produksjon av plater, film, rør og profiler av plast i Stranda

Næringskode 22.210 kommune 1525 oppdatert 22.09.2026

Bransjen i hele landet: 82Kommunen i alt: 884
Enheter1av 82 i næringen
Av bransjen1,2 %av 82 i hele landet
Av kommunen0,1 %av 884 enheter i Stranda
Nest størst: Bergen7mot 1 her
Rangering i Stranda108av 199 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av plater, film, rør og profiler av plast har næringskode 22.210 i Enhetsregisteret, og i Stranda står 1 enhet oppført på den. Det er 1,2 % av de 82 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Stranda. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 108 av 199.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 50 mill. kr. Størst er Rempro AS med 50 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 13.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter11,2 %
Med ansatte1100 %
Ansatte til sammen13-
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt50 mill. kr-
Median omsetning50 mill. kr-
Største omsetning50 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2022-

De 1 største i Stranda

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Rempro AS50 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
22.210
Kommune
1525 Stranda
Enheter
1
Andel av næringen
1,2 %
Andel av kommunen
0,1 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
13

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 50 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 50 mill. kr og 50 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 50 mill. kr mot 50 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av plater, film, rør og profiler av plast i Stranda.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Hustadvika med 3, Kristiansund med 2, Herøy med 2, Molde med 1, Ålesund med 1, Vestnes med 1. Størst i landet er Bergen med 7 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 89 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 73 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 39 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 29 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2022: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2022, den ferskeste i 2022.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 100 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 22.2 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

1 selskap oppgir ordet, men det har ikke omsetning i et innsendt årsregnskap.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av plater, film, rør og profiler av plast finnes det i Stranda?

1 enheter står oppført med næringskode 22.210, produksjon av plater, film, rør og profiler av plast, i Stranda i Enhetsregisteret. Det er 1,2 % av de 82 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av plater, film, rør og profiler av plast i Stranda?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Rempro AS med 50 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 50 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 50 mill. kr og 50 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Stranda er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. 1 enheter, 100 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 13 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av plater, film, rør og profiler av plast?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Hustadvika med 3. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 82 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Stranda?

Median stiftelsesår er 2022, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (100 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2022.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 22.210 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 22.2 står 1 selskaper som SELV skriver «produksjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (22.2) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (89), Utleie av egen eller leid fast eiendom (73), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (39), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (29), Eiendomsforvaltning på oppdrag (24), Sauehold (23).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562