Produksjon av plastemballasje i Herøy

Næringskode 22.220 kommune 1818 oppdatert 25.09.2026

Bransjen i hele landet: 44Kommunen i alt: 394
Enheter3av 44 i næringen
Av bransjen6,8 %av 44 i hele landet
Av kommunen0,8 %av 394 enheter i Herøy
Nest størst: Lurøy3mot 3 her
Rangering i Herøy23av 107 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av plastemballasje har næringskode 22.220 i Enhetsregisteret, og i Herøy står 3 enheter oppført på den. Det er 6,8 % av de 44 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,8 % av alt næringsliv i Herøy. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 23 av 107.

3 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 123,6 mill. kr. Størst er BRA KASSER HERØY AS med 122,2 mill. kr, foran BRA KASSER HOLDING AS med 900k kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 3 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 15.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter36,8 %
Med ansatte133,3 %
Ansatte til sammen15-
Har levert regnskap3100 %
Med omsetning i kroner3100 %
Omsetning i alt123,6 mill. kr-
Median omsetning900k kr-
Største omsetning122,2 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2020-

De 3 største i Herøy

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1BRA KASSER HERØY AS122,2 mill. kr
2BRA KASSER HOLDING AS900k kr
3Grimstad Holding AS566k kr

Nøkkeltall

Næringskode
22.220
Kommune
1818 Herøy
Enheter
3
Andel av næringen
6,8 %
Andel av kommunen
0,8 %
Aksjeselskap
3
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
15

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 900k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 733k kr og 61,5 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 566k kr mot 122,2 mill. kr. Den største omsetter 136 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av plastemballasje i Herøy.

Alle de 3 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 3 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 4 andre kommuner: Lurøy med 3, Gildeskål med 2, Bodø med 1, Narvik med 1. Nest størst i landet er Lurøy med 3 enheter, mot 3 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 37 enheter, fiske og fangst i sjø med 35 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 35 enheter, sauehold med 26 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2020: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2012, den ferskeste i 2022.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 33,3 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 22.2 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av plastemballasje finnes det i Herøy?

3 enheter står oppført med næringskode 22.220, produksjon av plastemballasje, i Herøy i Enhetsregisteret. Det er 6,8 % av de 44 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av plastemballasje i Herøy?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. BRA KASSER HERØY AS med 122,2 mill. kr, 2. BRA KASSER HOLDING AS med 900k kr, 3. Grimstad Holding AS med 566k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 3 enhetene med tall er 900k kr. Midtre halvpart ligger mellom 733k kr og 61,5 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 136 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Herøy er aksjeselskap, med 3 av 3 enheter. 1 enheter, 33,3 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 15 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av plastemballasje?

I samme fylke har 4 andre kommuner enheter i næringen, flest i Lurøy med 3. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 44 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Herøy?

Median stiftelsesår er 2020, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2012.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 22.220 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 3 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 22.2 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 25.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (22.2) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (37), Fiske og fangst i sjø (35), Utleie av egen eller leid fast eiendom (35), Sauehold (26), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (10), Innenriks sjøfart med gods (9).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562