Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter i Årdal

Næringskode 33.110 kommune 4643 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 134Kommunen i alt: 587
Enheter1av 134 i næringen
Av bransjen0,7 %av 134 i hele landet
Av kommunen0,2 %av 587 enheter i Årdal
Nest størst: Oslo11mot 1 her
Rangering i Årdal89av 150 næringer i kommunen

Kort fortalt

Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter har næringskode 33.110 i Enhetsregisteret, og i Årdal står 1 enhet oppført på den. Det er 0,7 % av de 134 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,2 % av alt næringsliv i Årdal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 89 av 150.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Størst er Teknisk Montasje og Vedlikehald AS med 0 kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter10,7 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt0 kr-
Median omsetning--
Største omsetning0 kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2012-

De 1 største i Årdal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Teknisk Montasje og Vedlikehald AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
33.110
Kommune
4643 Årdal
Enheter
1
Andel av næringen
0,7 %
Andel av kommunen
0,2 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bergen med 6, Øygarden med 2, Bømlo med 1, Voss med 1, Austevoll med 1, Osterøy med 1. Størst i landet er Oslo med 11 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 56 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 49 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 42 enheter, aktiviteter i idrettslag og -klubber med 15 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2012: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2012, den ferskeste i 2012.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «reparasjon»

Selskaper i næringsgruppe 33.1 med annen næringskode som oppgir «reparasjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1HMR HYDEQ AS229,7 mill. kr
2Bukkøy AS313k kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter finnes det i Årdal?

1 enheter står oppført med næringskode 33.110, reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter, i Årdal i Enhetsregisteret. Det er 0,7 % av de 134 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter i Årdal?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Teknisk Montasje og Vedlikehald AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Årdal er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bergen med 6. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 134 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Årdal?

Median stiftelsesår er 2012, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2012.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 33.110 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 33.1 står 5 selskaper som SELV skriver «reparasjon» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (33.1) som skriver ordet «reparasjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (56), Utleie av egen eller leid fast eiendom (49), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (42), Aktiviteter i idrettslag og -klubber (15), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (14), Andre egeninvesteringsselskaper (13).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562