Innsamling av ikke-farlig avfall i Fredrikstad

Næringskode 38.110 kommune 3107 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 346Kommunen i alt: 14 840
Enheter4av 346 i næringen
Av bransjen1,2 %av 346 i hele landet
Av kommunen0 %av 14 840 enheter i Fredrikstad
Nest størst: Oslo38mot 4 her
Rangering i Fredrikstad238av 465 næringer i kommunen

Kort fortalt

Innsamling av ikke-farlig avfall har næringskode 38.110 i Enhetsregisteret, og i Fredrikstad står 4 enheter oppført på den. Det er 1,2 % av de 346 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Fredrikstad. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 238 av 465.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 112,2 mill. kr. Størst er Humlekjær og Ødegaard AS med 110,1 mill. kr, foran Minges Anleggsservice AS med 2,1 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 3 av enhetene (75 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 21.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter41,2 %
Med ansatte125 %
Ansatte til sammen21-
Har levert regnskap250 %
Med omsetning i kroner250 %
Omsetning i alt112,2 mill. kr-
Median omsetning56,1 mill. kr-
Største omsetning110,1 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2012-

De 2 største i Fredrikstad

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Humlekjær og Ødegaard AS110,1 mill. kr
2Minges Anleggsservice AS2,1 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
38.110
Kommune
3107 Fredrikstad
Enheter
4
Andel av næringen
1,2 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
3
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
21

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 56,1 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 29,1 mill. kr og 83,1 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 2,1 mill. kr mot 110,1 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av innsamling av ikke-farlig avfall i Fredrikstad.

2 av de 4 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Sarpsborg med 8, Moss med 4, Halden med 3, Indre Østfold med 3, Våler med 1, Rakkestad med 1. Størst i landet er Oslo med 38 enheter, mot 4 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 991 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 903 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 701 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 411 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2012: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1987, den ferskeste i 2022. 1 av dem er fra før år 2000, 33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 33,3 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «innsamling»

Selskaper i næringsgruppe 38.1 med annen næringskode som oppgir «innsamling» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1BATTERIRETUR EV AS5,8 mill. kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange innsamling av ikke-farlig avfall finnes det i Fredrikstad?

4 enheter står oppført med næringskode 38.110, innsamling av ikke-farlig avfall, i Fredrikstad i Enhetsregisteret. Det er 1,2 % av de 346 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av innsamling av ikke-farlig avfall i Fredrikstad?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Humlekjær og Ødegaard AS med 110,1 mill. kr, 2. Minges Anleggsservice AS med 2,1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 56,1 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 29,1 mill. kr og 83,1 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Fredrikstad er aksjeselskap, med 3 av 4 enheter. 1 enheter, 25 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 21 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes innsamling av ikke-farlig avfall?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Sarpsborg med 8. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 346 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Fredrikstad?

Median stiftelsesår er 2012, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1987.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 38.110 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 4 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 38.1 står 2 selskaper som SELV skriver «innsamling» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 2 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (38.1) som skriver ordet «innsamling» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (991), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (903), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (701), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (411), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (383), Oppføring av bygninger (368).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562