Kort fortalt
Rørleggerarbeid har næringskode 43.221 i Enhetsregisteret, og i Flekkefjord står 14 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 4 874 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,8 % av alt næringsliv i Flekkefjord. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 31 av 232.
7 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 284,9 mill. kr. Størst er IPC AS med 182,3 mill. kr, foran MODALSLI RØR AS med 61 mill. kr.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 10 av enhetene (71,4 %). 3 har meldt inn ansatte, til sammen 82.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 14 | 0,3 % | av 4 874 i næringen |
| Med ansatte | 3 | 21,4 % | av 14 enheter |
| Ansatte til sammen | 82 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 7 | 50 % | av 14 enheter |
| Med omsetning i kroner | 7 | 50 % | av 14 enheter |
| Omsetning i alt | 284,9 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 9 mill. kr | - | blant 7 med tall |
| Største omsetning | 182,3 mill. kr | - | IPC AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2014 | - | av 10 med stiftelsesdato |
De 7 største i Flekkefjord
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | IPC AS | 996 313 018 | Flekkefjord | 182,3 mill. kr | 31 |
| 2 | MODALSLI RØR AS | 923 699 562 | Flekkefjord | 61 mill. kr | 38 |
| 3 | FLEKKEFJORD RØR & VARME AS | 914 598 516 | Flekkefjord | 21,5 mill. kr | 13 |
| 4 | HALVORSEN RØR AS | 975 980 774 | Flekkefjord | 9 mill. kr | - |
| 5 | AGDER RØR OG ANLEGGSERVICE AS | 927 063 972 | Flekkefjord | 7,7 mill. kr | - |
| 6 | BÅ EIENDOM AS | 814 306 232 | Flekkefjord | 1,9 mill. kr | - |
| 7 | DYRLI RØR AS | 977 108 217 | Flekkefjord | 1,6 mill. kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 43.221
- Kommune
- 4207 Flekkefjord
- Enheter
- 14
- Andel av næringen
- 0,3 %
- Andel av kommunen
- 0,8 %
- Aksjeselskap
- 10
- Med ansatte
- 3
- Ansatte til sammen
- 82
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Flekkefjord
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 9 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 4,8 mill. kr og 41,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1,6 mill. kr mot 182,3 mill. kr. Den største omsetter 20 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av rørleggerarbeid i Flekkefjord.
7 av de 14 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 7 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Kristiansand med 83, Arendal med 31, Lindesnes med 16, Grimstad med 15, Lillesand med 15, Vennesla med 14. Størst i landet er Oslo med 550 enheter, mot 14 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 169 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 151 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 72 enheter, sauehold med 48 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2014: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1995, den ferskeste i 2021. 2 av dem er fra før år 2000, 20 % av dem vi har stiftelsesdato for.
Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 4 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «rørleggerarbeid»
Selskaper i næringsgruppe 43.2 med annen næringskode som oppgir «rørleggerarbeid» i formålet. Ikke med i tallene over.
Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.
Vanlige spørsmål
Hvor mange rørleggerarbeid finnes det i Flekkefjord?
14 enheter står oppført med næringskode 43.221, rørleggerarbeid, i Flekkefjord i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 4 874 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av rørleggerarbeid i Flekkefjord?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. IPC AS med 182,3 mill. kr, 2. MODALSLI RØR AS med 61 mill. kr, 3. FLEKKEFJORD RØR & VARME AS med 21,5 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 7 enhetene med tall er 9 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 4,8 mill. kr og 41,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 20 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Flekkefjord er aksjeselskap, med 10 av 14 enheter. 3 enheter, 21,4 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 82 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes rørleggerarbeid?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Kristiansand med 83. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 4 874 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Flekkefjord?
Median stiftelsesår er 2014, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1995.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 43.221 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 14 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 43.2 utenfor denne koden skriver «rørleggerarbeid» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 7 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (43.2) som skriver ordet «rørleggerarbeid» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (169), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (151), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (72), Sauehold (48), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (48), Avvirkning (44).