Snekkerarbeid i Marker

Næringskode 43.320 kommune 3122 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 11 135Kommunen i alt: 916
Enheter13av 11 135 i næringen
Av bransjen0,1 %av 11 135 i hele landet
Av kommunen1,4 %av 916 enheter i Marker
Nest størst: Oslo1 276mot 13 her
Rangering i Marker12av 179 næringer i kommunen

Kort fortalt

Snekkerarbeid har næringskode 43.320 i Enhetsregisteret, og i Marker står 13 enheter oppført på den. Det er 0,1 % av de 11 135 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,4 % av alt næringsliv i Marker. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 12 av 179.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2024. Til sammen omsetter de for 695,9k kr. Størst er JHL BYGG AS med 695,9k kr.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 12 av enhetene (92,3 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter130,1 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap17,7 %
Med omsetning i kroner17,7 %
Omsetning i alt695,9k kr-
Median omsetning695,9k kr-
Største omsetning695,9k kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2023-

De 1 største i Marker

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1JHL BYGG AS695,9k kr

Nøkkeltall

Næringskode
43.320
Kommune
3122 Marker
Enheter
13
Andel av næringen
0,1 %
Andel av kommunen
1,4 %
Enkeltpersonforetak
12
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 695,9k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 695,9k kr og 695,9k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 695,9k kr mot 695,9k kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av snekkerarbeid i Marker.

12 av de 13 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 92,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 7,7 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Fredrikstad med 167, Indre Østfold med 143, Sarpsborg med 137, Moss med 92, Halden med 81, Rakkestad med 28. Størst i landet er Oslo med 1 276 enheter, mot 13 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 78 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 74 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 65 enheter, avvirkning med 62 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2023: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2023, den ferskeste i 2023.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 100 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 12 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «snekkerarbeid»

Selskaper i næringsgruppe 43.3 med annen næringskode som oppgir «snekkerarbeid» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange snekkerarbeid finnes det i Marker?

13 enheter står oppført med næringskode 43.320, snekkerarbeid, i Marker i Enhetsregisteret. Det er 0,1 % av de 11 135 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av snekkerarbeid i Marker?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. JHL BYGG AS med 695,9k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 695,9k kr. Midtre halvpart ligger mellom 695,9k kr og 695,9k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Marker er enkeltpersonforetak, med 12 av 13 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes snekkerarbeid?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Fredrikstad med 167. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 11 135 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Marker?

Median stiftelsesår er 2023, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (100 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2023.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 43.320 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 13 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 43.3 utenfor denne koden skriver «snekkerarbeid» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2024. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 12 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (43.3) som skriver ordet «snekkerarbeid» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (78), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (74), Utleie av egen eller leid fast eiendom (65), Avvirkning (62), Oppføring av bygninger (27), Godstransport på vei (21).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562