Snekkerarbeid i Vang

Næringskode 43.320 kommune 3454 oppdatert 13.10.2026

Bransjen i hele landet: 11 138Kommunen i alt: 640
Enheter12av 11 138 i næringen
Av bransjen0,1 %av 11 138 i hele landet
Av kommunen1,9 %av 640 enheter i Vang
Nest størst: Oslo1 276mot 12 her
Rangering i Vang12av 132 næringer i kommunen

Kort fortalt

Snekkerarbeid har næringskode 43.320 i Enhetsregisteret, og i Vang står 12 enheter oppført på den. Det er 0,1 % av de 11 138 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,9 % av alt næringsliv i Vang. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 12 av 132.

4 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 10,7 mill. kr. Størst er TK-Bygg AS med 7,7 mill. kr, foran Norhouse Snikkering AS med 1,7 mill. kr.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 8 av enhetene (66,7 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 7.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter120,1 %
Med ansatte18,3 %
Ansatte til sammen7-
Har levert regnskap433,3 %
Med omsetning i kroner433,3 %
Omsetning i alt10,7 mill. kr-
Median omsetning1,2 mill. kr-
Største omsetning7,7 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2021-

De 4 største i Vang

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1TK-Bygg AS7,7 mill. kr
2Norhouse Snikkering AS1,7 mill. kr
3ALLE GODE TING ER TRE- AS737,7k kr
4BG Teknikk AS614,7k kr

Nøkkeltall

Næringskode
43.320
Kommune
3454 Vang
Enheter
12
Andel av næringen
0,1 %
Andel av kommunen
1,9 %
Enkeltpersonforetak
8
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
7

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 707k kr og 3,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 614,7k kr mot 7,7 mill. kr. Den største omsetter 6 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av snekkerarbeid i Vang.

8 av de 12 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 66,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 4 enheter har levert årsregnskap, 33,3 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Ringsaker med 73, Hamar med 69, Lillehammer med 55, Stange med 55, Gjøvik med 51, Østre Toten med 49. Størst i landet er Oslo med 1 276 enheter, mot 12 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 45 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 39 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 35 enheter, sauehold med 30 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2021: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2015, den ferskeste i 2024.

2 enheter er stiftet de siste fem årene, 50 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 8 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «snekkerarbeid»

Selskaper i næringsgruppe 43.3 med annen næringskode som oppgir «snekkerarbeid» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange snekkerarbeid finnes det i Vang?

12 enheter står oppført med næringskode 43.320, snekkerarbeid, i Vang i Enhetsregisteret. Det er 0,1 % av de 11 138 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av snekkerarbeid i Vang?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. TK-Bygg AS med 7,7 mill. kr, 2. Norhouse Snikkering AS med 1,7 mill. kr, 3. ALLE GODE TING ER TRE- AS med 737,7k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 4 enhetene med tall er 1,2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 707k kr og 3,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 6 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Vang er enkeltpersonforetak, med 8 av 12 enheter. 1 enheter, 8,3 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 7 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes snekkerarbeid?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Ringsaker med 73. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 11 138 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Vang?

Median stiftelsesår er 2021, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (50 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2015.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 43.320 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 12 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 43.3 utenfor denne koden skriver «snekkerarbeid» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 13.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 8 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (43.3) som skriver ordet «snekkerarbeid» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (45), Utleie av egen eller leid fast eiendom (39), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (35), Sauehold (30), Eiendomsforvaltning på oppdrag (25), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (24).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562