Gulvlegging og tapetsering i Eidsvoll

Næringskode 43.330 kommune 3240 oppdatert 14.10.2026

Bransjen i hele landet: 1 498Kommunen i alt: 4 363
Enheter11av 1 498 i næringen
Av bransjen0,7 %av 1 498 i hele landet
Av kommunen0,3 %av 4 363 enheter i Eidsvoll
Nest størst: Oslo200mot 11 her
Rangering i Eidsvoll81av 300 næringer i kommunen

Kort fortalt

Gulvlegging og tapetsering har næringskode 43.330 i Enhetsregisteret, og i Eidsvoll står 11 enheter oppført på den. Det er 0,7 % av de 1 498 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,3 % av alt næringsliv i Eidsvoll. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 81 av 300.

3 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 103,6 mill. kr. Størst er EGAS SPORT AS med 100,4 mill. kr, foran TITAN GULV AS med 3,1 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 6 av enhetene (54,5 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 38.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter110,7 %
Med ansatte19,1 %
Ansatte til sammen38-
Har levert regnskap327,3 %
Med omsetning i kroner327,3 %
Omsetning i alt103,6 mill. kr-
Median omsetning3,1 mill. kr-
Største omsetning100,4 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2020-

De 3 største i Eidsvoll

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1EGAS SPORT AS100,4 mill. kr
2TITAN GULV AS3,1 mill. kr
3GULV REDNING AS36,6k kr

Nøkkeltall

Næringskode
43.330
Kommune
3240 Eidsvoll
Enheter
11
Andel av næringen
0,7 %
Andel av kommunen
0,3 %
Aksjeselskap
6
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
38

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 3,1 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,6 mill. kr og 51,8 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 36,6k kr mot 100,4 mill. kr. Den største omsetter 32 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av gulvlegging og tapetsering i Eidsvoll.

8 av de 11 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 72,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 3 enheter har levert årsregnskap, 27,3 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Lillestrøm med 46, Asker med 43, Bærum med 40, Lørenskog med 29, Enebakk med 23, Ullensaker med 19. Størst i landet er Oslo med 200 enheter, mot 11 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 289 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 270 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 129 enheter, oppføring av bygninger med 113 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2020: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1992, den ferskeste i 2026. 1 av dem er fra før år 2000, 16,7 % av dem vi har stiftelsesdato for.

2 enheter er stiftet de siste fem årene, 33,3 % av bestanden. 1 av dem kom til det siste året. 5 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «gulvlegging»

Selskaper i næringsgruppe 43.3 med annen næringskode som oppgir «gulvlegging» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1Byggmar AS4,9 mill. kr
2D&D Tømrer Service AS4,7 mill. kr
3ECO MALER AS2 mill. kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange gulvlegging og tapetsering finnes det i Eidsvoll?

11 enheter står oppført med næringskode 43.330, gulvlegging og tapetsering, i Eidsvoll i Enhetsregisteret. Det er 0,7 % av de 1 498 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av gulvlegging og tapetsering i Eidsvoll?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. EGAS SPORT AS med 100,4 mill. kr, 2. TITAN GULV AS med 3,1 mill. kr, 3. GULV REDNING AS med 36,6k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 3 enhetene med tall er 3,1 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,6 mill. kr og 51,8 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 32 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Eidsvoll er aksjeselskap, med 6 av 11 enheter. 1 enheter, 9,1 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 38 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes gulvlegging og tapetsering?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Lillestrøm med 46. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 1 498 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Eidsvoll?

Median stiftelsesår er 2020, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1992.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 43.330 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 11 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 43.3 står 11 selskaper som SELV skriver «gulvlegging» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 14.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 8 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (43.3) som skriver ordet «gulvlegging» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (289), Utleie av egen eller leid fast eiendom (270), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (129), Oppføring av bygninger (113), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (110), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (100).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562