Annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger i Gausdal

Næringskode 43.420 kommune 3441 oppdatert 22.09.2026

Bransjen i hele landet: 261Kommunen i alt: 1 318
Enheter1av 261 i næringen
Av bransjen0,4 %av 261 i hele landet
Av kommunen0,1 %av 1 318 enheter i Gausdal
Nest størst: Oslo12mot 1 her
Rangering i Gausdal110av 187 næringer i kommunen

Kort fortalt

Annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger har næringskode 43.420 i Enhetsregisteret, og i Gausdal står 1 enhet oppført på den. Det er 0,4 % av de 261 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Gausdal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 110 av 187.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 32,8 mill. kr. Størst er Contre AS med 32,8 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 22.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter10,4 %
Med ansatte1100 %
Ansatte til sammen22-
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt32,8 mill. kr-
Median omsetning32,8 mill. kr-
Største omsetning32,8 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2022-

De 1 største i Gausdal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Contre AS32,8 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
43.420
Kommune
3441 Gausdal
Enheter
1
Andel av næringen
0,4 %
Andel av kommunen
0,1 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
22

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 32,8 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 32,8 mill. kr og 32,8 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 32,8 mill. kr mot 32,8 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger i Gausdal.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Ringsaker med 5, Gjøvik med 2, Kongsvinger med 1, Lillehammer med 1, Stange med 1, Alvdal med 1. Størst i landet er Oslo med 12 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 87 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 85 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 83 enheter, dyrking av ettårige vekster ellers med 68 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2022: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2022, den ferskeste i 2022.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 100 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger finnes det i Gausdal?

1 enheter står oppført med næringskode 43.420, annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger, i Gausdal i Enhetsregisteret. Det er 0,4 % av de 261 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger i Gausdal?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Contre AS med 32,8 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 32,8 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 32,8 mill. kr og 32,8 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Gausdal er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. 1 enheter, 100 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 22 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Ringsaker med 5. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 261 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Gausdal?

Median stiftelsesår er 2022, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (100 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2022.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 43.420 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (87), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (85), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (83), Dyrking av ettårige vekster ellers (68), Sauehold (62), Avvirkning (58).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562