Kort fortalt
Annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger har næringskode 43.420 i Enhetsregisteret, og i Lillestrøm står 5 enheter oppført på den. Det er 1,9 % av de 261 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Lillestrøm. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 226 av 443.
4 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 12 mill. kr. Størst er LUKAS BETONG AS med 9,4 mill. kr, foran HOSPITALTEKNIKK NORGE AS med 2,2 mill. kr.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 5 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 6.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 5 | 1,9 % | av 261 i næringen |
| Med ansatte | 1 | 20 % | av 5 enheter |
| Ansatte til sammen | 6 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 4 | 80 % | av 5 enheter |
| Med omsetning i kroner | 4 | 80 % | av 5 enheter |
| Omsetning i alt | 12 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 1,3 mill. kr | - | blant 4 med tall |
| Største omsetning | 9,4 mill. kr | - | LUKAS BETONG AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2014 | - | av 5 med stiftelsesdato |
De 4 største i Lillestrøm
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LUKAS BETONG AS | 922 592 861 | Lillestrøm | 9,4 mill. kr | 6 |
| 2 | HOSPITALTEKNIKK NORGE AS | 813 757 052 | Lillestrøm | 2,2 mill. kr | - |
| 3 | XTM NORGE AS | 985 641 749 | Lillestrøm | 332,1k kr | - |
| 4 | Tentit AS | 931 757 520 | Lillestrøm | 14,5k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 43.420
- Kommune
- 3205 Lillestrøm
- Enheter
- 5
- Andel av næringen
- 1,9 %
- Andel av kommunen
- 0 %
- Aksjeselskap
- 5
- Med ansatte
- 1
- Ansatte til sammen
- 6
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Lillestrøm
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,3 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 252,7k kr og 4 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 14,5k kr mot 9,4 mill. kr. Den største omsetter 7 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger i Lillestrøm.
1 av de 5 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 20 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 4 enheter har levert årsregnskap, 80 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Asker med 6, Aurskog-høland med 4, Bærum med 3, Ullensaker med 2, Frogn med 2, Nes med 2. Størst i landet er Oslo med 12 enheter, mot 5 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 975 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 937 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 895 enheter, andre post- og budtjenester med 474 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2014: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2003, den ferskeste i 2023.
1 enheter er stiftet de siste fem årene, 20 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger finnes det i Lillestrøm?
5 enheter står oppført med næringskode 43.420, annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger, i Lillestrøm i Enhetsregisteret. Det er 1,9 % av de 261 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger i Lillestrøm?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. LUKAS BETONG AS med 9,4 mill. kr, 2. HOSPITALTEKNIKK NORGE AS med 2,2 mill. kr, 3. XTM NORGE AS med 332,1k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 4 enhetene med tall er 1,3 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 252,7k kr og 4 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 7 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Lillestrøm er aksjeselskap, med 5 av 5 enheter. 1 enheter, 20 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 6 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Asker med 6. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 261 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Lillestrøm?
Median stiftelsesår er 2014, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (20 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2003.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 43.420 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 5 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (975), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (937), Utleie av egen eller leid fast eiendom (895), Andre post- og budtjenester (474), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (465), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (438).