Kort fortalt
Spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid har næringskode 43.500 i Enhetsregisteret, og i Nordre Follo står 3 enheter oppført på den. Det er 1,7 % av de 181 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Nordre Follo. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 226 av 393.
2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 104 mill. kr. Størst er Armeringsservice AS med 95,9 mill. kr, foran Christiania Oppmerking AS med 8,1 mill. kr.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 3 av enhetene (100 %). 2 har meldt inn ansatte, til sammen 188.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 3 | 1,7 % | av 181 i næringen |
| Med ansatte | 2 | 66,7 % | av 3 enheter |
| Ansatte til sammen | 188 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 2 | 66,7 % | av 3 enheter |
| Med omsetning i kroner | 2 | 66,7 % | av 3 enheter |
| Omsetning i alt | 104 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 52 mill. kr | - | blant 2 med tall |
| Største omsetning | 95,9 mill. kr | - | Armeringsservice AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2005 | - | av 3 med stiftelsesdato |
De 2 største i Nordre Follo
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Armeringsservice AS | 862 177 932 | Nordre Follo | 95,9 mill. kr | 178 |
| 2 | Christiania Oppmerking AS | 994 266 098 | Nordre Follo | 8,1 mill. kr | 10 |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 43.500
- Kommune
- 3207 Nordre Follo
- Enheter
- 3
- Andel av næringen
- 1,7 %
- Andel av kommunen
- 0 %
- Aksjeselskap
- 3
- Med ansatte
- 2
- Ansatte til sammen
- 188
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Nordre Follo
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 52 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 30 mill. kr og 73,9 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 8,1 mill. kr mot 95,9 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid i Nordre Follo.
1 av de 3 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 33,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 66,7 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Ullensaker med 4, Bærum med 3, Eidsvoll med 2, Lillestrøm med 1, Vestby med 1, Enebakk med 1. Størst i landet er Oslo med 13 enheter, mot 3 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 605 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 502 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 499 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 480 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2005: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1991, den ferskeste i 2009. 1 av dem er fra før år 2000, 33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for.
Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «spesialisert»
Selskaper i næringsgruppe 43.5 med annen næringskode som oppgir «spesialisert» i formålet. Ikke med i tallene over.
Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.
Vanlige spørsmål
Hvor mange spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid finnes det i Nordre Follo?
3 enheter står oppført med næringskode 43.500, spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid, i Nordre Follo i Enhetsregisteret. Det er 1,7 % av de 181 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid i Nordre Follo?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Armeringsservice AS med 95,9 mill. kr, 2. Christiania Oppmerking AS med 8,1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 2 enhetene med tall er 52 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 30 mill. kr og 73,9 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Nordre Follo er aksjeselskap, med 3 av 3 enheter. 2 enheter, 66,7 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 188 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Ullensaker med 4. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 181 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Nordre Follo?
Median stiftelsesår er 2005, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1991.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 43.500 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 3 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 43.5 utenfor denne koden skriver «spesialisert» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 14.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (43.5) som skriver ordet «spesialisert» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (605), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (502), Utleie av egen eller leid fast eiendom (499), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (480), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (310), Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer (296).