Engroshandel med parfyme og kosmetikk i Malvik

Næringskode 46.450 kommune 5031 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 381Kommunen i alt: 2 208
Enheter1av 381 i næringen
Av bransjen0,3 %av 381 i hele landet
Av kommunen0 %av 2 208 enheter i Malvik
Nest størst: Oslo114mot 1 her
Rangering i Malvik153av 234 næringer i kommunen

Kort fortalt

Engroshandel med parfyme og kosmetikk har næringskode 46.450 i Enhetsregisteret, og i Malvik står 1 enhet oppført på den. Det er 0,3 % av de 381 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0 % av alt næringsliv i Malvik. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 153 av 234.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 7,3k kr. Størst er CLARA LUMIERE AS med 7,3k kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter10,3 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt7,3k kr-
Median omsetning7,3k kr-
Største omsetning7,3k kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2025-

De 1 største i Malvik

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1CLARA LUMIERE AS7,3k kr

Nøkkeltall

Næringskode
46.450
Kommune
5031 Malvik
Enheter
1
Andel av næringen
0,3 %
Andel av kommunen
0 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 7,3k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 7,3k kr og 7,3k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 7,3k kr mot 7,3k kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av engroshandel med parfyme og kosmetikk i Malvik.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 5 andre kommuner: Trondheim med 11, Oppdal med 1, Melhus med 1, Meråker med 1, Orkland med 1. Størst i landet er Oslo med 114 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 182 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 104 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 62 enheter, oppføring av bygninger med 60 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2025: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2025, den ferskeste i 2025.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 100 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «engroshandel»

Selskaper i næringsgruppe 46.4 med annen næringskode som oppgir «engroshandel» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1HILDE ASBØLL AS2,8k kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange engroshandel med parfyme og kosmetikk finnes det i Malvik?

1 enheter står oppført med næringskode 46.450, engroshandel med parfyme og kosmetikk, i Malvik i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 381 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av engroshandel med parfyme og kosmetikk i Malvik?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. CLARA LUMIERE AS med 7,3k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 7,3k kr. Midtre halvpart ligger mellom 7,3k kr og 7,3k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Malvik er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes engroshandel med parfyme og kosmetikk?

I samme fylke har 5 andre kommuner enheter i næringen, flest i Trondheim med 11. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 381 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Malvik?

Median stiftelsesår er 2025, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (100 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2025.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 46.450 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 46.4 står 1 selskaper som SELV skriver «engroshandel» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (46.4) som skriver ordet «engroshandel» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (182), Utleie av egen eller leid fast eiendom (104), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (62), Oppføring av bygninger (60), Dataprogrammeringstjenester (57), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (57).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562