Kort fortalt
Dataprogrammeringstjenester har næringskode 62.100 i Enhetsregisteret, og i Hole står 21 enheter oppført på den. Det er 0,1 % av de 17 171 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,4 % av alt næringsliv i Hole. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 16 av 221.
11 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 8,1 mill. kr. Størst er ZABAI AS med 3,5 mill. kr, foran TURE APPS AS med 2,7 mill. kr. De ti største står for 100 % av omsetningen i utsnittet.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 15 av enhetene (71,4 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 21 | 0,1 % | av 17 171 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 21 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 11 | 52,4 % | av 21 enheter |
| Med omsetning i kroner | 11 | 52,4 % | av 21 enheter |
| Omsetning i alt | 8,1 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 148,9k kr | - | blant 11 med tall |
| Største omsetning | 3,5 mill. kr | - | ZABAI AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2018 | - | av 15 med stiftelsesdato |
De 9 største i Hole
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ZABAI AS | 918 923 810 | Hole | 3,5 mill. kr | - |
| 2 | TURE APPS AS | 925 740 470 | Hole | 2,7 mill. kr | - |
| 3 | Viktil Invest AS | 999 203 051 | Hole | 1 mill. kr | - |
| 4 | M-LABS AS | 936 068 693 | Hole | 440,2k kr | - |
| 5 | OLAFG AS | 919 480 939 | Hole | 148,9k kr | - |
| 6 | Lundeweb AS | 922 048 452 | Hole | 103,8k kr | - |
| 7 | Marineopsai AS | 936 336 159 | Hole | 75k kr | - |
| 8 | KEY SYSTEMS AS | 927 850 893 | Hole | 63,2k kr | - |
| 9 | Noddlepod AS | 995 846 101 | Hole | 24,9k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 62.100
- Kommune
- 3310 Hole
- Enheter
- 21
- Andel av næringen
- 0,1 %
- Andel av kommunen
- 1,4 %
- Aksjeselskap
- 15
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Hole
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 148,9k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 75k kr og 1 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 24,9k kr mot 3,5 mill. kr. Den største omsetter 24 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av dataprogrammeringstjenester i Hole.
10 av de 21 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 47,6 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 2 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 11 enheter har levert årsregnskap, 52,4 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Drammen med 284, Lier med 75, Kongsberg med 71, Ringerike med 59, Øvre Eiker med 23, Modum med 21. Størst i landet er Oslo med 4 799 enheter, mot 21 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 125 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 101 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 65 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 46 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2018: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1989, den ferskeste i 2026. 1 av dem er fra før år 2000, 6,7 % av dem vi har stiftelsesdato for.
5 enheter er stiftet de siste fem årene, 33,3 % av bestanden. 1 av dem kom til det siste året. 6 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «dataprogrammering»
Selskaper i næringsgruppe 62.1 med annen næringskode som oppgir «dataprogrammering» i formålet. Ikke med i tallene over.
Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.
Vanlige spørsmål
Hvor mange dataprogrammeringstjenester finnes det i Hole?
21 enheter står oppført med næringskode 62.100, dataprogrammeringstjenester, i Hole i Enhetsregisteret. Det er 0,1 % av de 17 171 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av dataprogrammeringstjenester i Hole?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. ZABAI AS med 3,5 mill. kr, 2. TURE APPS AS med 2,7 mill. kr, 3. Viktil Invest AS med 1 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 11 enhetene med tall er 148,9k kr. Midtre halvpart ligger mellom 75k kr og 1 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 24 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Hole er aksjeselskap, med 15 av 21 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes dataprogrammeringstjenester?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Drammen med 284. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 17 171 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Hole?
Median stiftelsesår er 2018, og 5 av enhetene er stiftet de siste fem årene (33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1989.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 62.100 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 21 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 62.1 utenfor denne koden skriver «dataprogrammering» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 10.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 10 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (62.1) som skriver ordet «dataprogrammering» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (125), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (101), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (65), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (46), Oppføring av bygninger (41), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (36).