Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Rælingen

Næringskode 62.200 kommune 3224 oppdatert 11.10.2026

Bransjen i hele landet: 15 892Kommunen i alt: 2 720
Enheter65av 15 892 i næringen
Av bransjen0,4 %av 15 892 i hele landet
Av kommunen2,4 %av 2 720 enheter i Rælingen
Nest størst: Oslo4 675mot 65 her
Rangering i Rælingen7av 235 næringer i kommunen

Kort fortalt

Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer har næringskode 62.200 i Enhetsregisteret, og i Rælingen står 65 enheter oppført på den. Det er 0,4 % av de 15 892 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 2,4 % av alt næringsliv i Rælingen. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 7 av 235.

24 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 26,9 mill. kr. Størst er SONE 4 AS med 9,7 mill. kr, foran Yanchen AS med 4,3 mill. kr. De ti største står for 97,7 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 33 av enhetene (50,8 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 9.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter650,4 %
Med ansatte11,5 %
Ansatte til sammen9-
Har levert regnskap2436,9 %
Med omsetning i kroner2436,9 %
Omsetning i alt26,9 mill. kr-
Median omsetning891,9k kr-
Største omsetning9,7 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2019-

De 9 største i Rælingen

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1SONE 4 AS9,7 mill. kr
2Yanchen AS4,3 mill. kr
3LUCIA AS2,8 mill. kr
4GLENN BECH AS2,4 mill. kr
5Pandango AS1,7 mill. kr
6MANAGE IT AS1,4 mill. kr
7ROLF D HENRIKSEN AS1,2 mill. kr
8LEGIT VDC AS1,2 mill. kr
9HSA CONSULTING AS968,4k kr

Nøkkeltall

Næringskode
62.200
Kommune
3224 Rælingen
Enheter
65
Andel av næringen
0,4 %
Andel av kommunen
2,4 %
Aksjeselskap
33
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
9

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 891,9k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 87,6k kr og 1,6 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 4,8k kr mot 9,7 mill. kr. Den største omsetter 11 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Rælingen.

41 av de 65 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 63,1 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 5 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 24 enheter har levert årsregnskap, 36,9 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 793, Asker med 498, Lillestrøm med 307, Nordre Follo med 298, Lørenskog med 161, Ullensaker med 118. Størst i landet er Oslo med 4 675 enheter, mot 65 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 158 enheter, andre post- og budtjenester med 122 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 113 enheter, passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy med 92 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2019: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1999, den ferskeste i 2026. 1 av dem er fra før år 2000, 3 % av dem vi har stiftelsesdato for.

10 enheter er stiftet de siste fem årene, 30,3 % av bestanden. 2 av dem kom til det siste året. 32 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer finnes det i Rælingen?

65 enheter står oppført med næringskode 62.200, konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, i Rælingen i Enhetsregisteret. Det er 0,4 % av de 15 892 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Rælingen?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. SONE 4 AS med 9,7 mill. kr, 2. Yanchen AS med 4,3 mill. kr, 3. LUCIA AS med 2,8 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 24 enhetene med tall er 891,9k kr. Midtre halvpart ligger mellom 87,6k kr og 1,6 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 11 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Rælingen er aksjeselskap, med 33 av 65 enheter. 1 enheter, 1,5 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 9 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 793. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 15 892 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Rælingen?

Median stiftelsesår er 2019, og 10 av enhetene er stiftet de siste fem årene (30,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1999.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 62.200 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 65 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 11.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 41 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (158), Andre post- og budtjenester (122), Utleie av egen eller leid fast eiendom (113), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (92), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (91), Oppføring av bygninger (76).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562