Kort fortalt
Andre egeninvesteringsselskaper har næringskode 64.323 i Enhetsregisteret, og i Time står 58 enheter oppført på den. Det er 0,4 % av de 13 676 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,6 % av alt næringsliv i Time. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 11 av 300.
14 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 6,4 mill. kr. Størst er GSL Invest AS med 2,5 mill. kr, foran ABI INVEST AS med 1,8 mill. kr. De ti største står for 100 % av omsetningen i utsnittet.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 58 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 58 | 0,4 % | av 13 676 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 58 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 14 | 24,1 % | av 58 enheter |
| Med omsetning i kroner | 14 | 24,1 % | av 58 enheter |
| Omsetning i alt | 6,4 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 285k kr | - | blant 14 med tall |
| Største omsetning | 2,5 mill. kr | - | GSL Invest AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2011 | - | av 58 med stiftelsesdato |
De 9 største i Time
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GSL Invest AS | 989 259 024 | Time | 2,5 mill. kr | - |
| 2 | ABI INVEST AS | 912 882 934 | Time | 1,8 mill. kr | - |
| 3 | JJS Invest AS | 988 974 188 | Time | 1,4 mill. kr | - |
| 4 | Mosaik AS | 989 027 603 | Time | 329,7k kr | - |
| 5 | ORA HOLDING AS | 918 753 605 | Time | 285k kr | - |
| 6 | Riskedal AS | 912 645 525 | Time | 55k kr | - |
| 7 | SB GROUP AS | 997 742 516 | Time | 24,1k kr | - |
| 8 | Fotlandsfossen AS | 911 561 565 | Time | 10k kr | - |
| 9 | Moltedalen AS | 994 013 637 | Time | 1k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 64.323
- Kommune
- 1121 Time
- Enheter
- 58
- Andel av næringen
- 0,4 %
- Andel av kommunen
- 1,6 %
- Aksjeselskap
- 58
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Time
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 285k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 24,1k kr og 1,4 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1k kr mot 2,5 mill. kr. Den største omsetter 9 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av andre egeninvesteringsselskaper i Time.
44 av de 58 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 75,9 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 5 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 14 enheter har levert årsregnskap, 24,1 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Stavanger med 623, Sandnes med 220, Haugesund med 108, Karmøy med 85, Sola med 79, Hå med 55. Størst i landet er Oslo med 3 207 enheter, mot 58 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 318 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 199 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 130 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 104 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2011: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1996, den ferskeste i 2023. 1 av dem er fra før år 2000, 1,7 % av dem vi har stiftelsesdato for.
3 enheter er stiftet de siste fem årene, 5,2 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange andre egeninvesteringsselskaper finnes det i Time?
58 enheter står oppført med næringskode 64.323, andre egeninvesteringsselskaper, i Time i Enhetsregisteret. Det er 0,4 % av de 13 676 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av andre egeninvesteringsselskaper i Time?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. GSL Invest AS med 2,5 mill. kr, 2. ABI INVEST AS med 1,8 mill. kr, 3. JJS Invest AS med 1,4 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 14 enhetene med tall er 285k kr. Midtre halvpart ligger mellom 24,1k kr og 1,4 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 9 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Time er aksjeselskap, med 58 av 58 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes andre egeninvesteringsselskaper?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Stavanger med 623. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 13 676 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Time?
Median stiftelsesår er 2011, og 3 av enhetene er stiftet de siste fem årene (5,2 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1996.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 64.323 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 58 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 10.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 44 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (318), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (199), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (130), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (104), Oppføring av bygninger (83), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (81).