Kjøp og salg av egen fast eiendom i Eidsvoll

Næringskode 68.110 kommune 3240 oppdatert 08.10.2026

Bransjen i hele landet: 13 826Kommunen i alt: 4 367
Enheter48av 13 826 i næringen
Av bransjen0,3 %av 13 826 i hele landet
Av kommunen1,1 %av 4 367 enheter i Eidsvoll
Nest størst: Oslo2 776mot 48 her
Rangering i Eidsvoll26av 300 næringer i kommunen

Kort fortalt

Kjøp og salg av egen fast eiendom har næringskode 68.110 i Enhetsregisteret, og i Eidsvoll står 48 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 13 826 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,1 % av alt næringsliv i Eidsvoll. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 26 av 300.

29 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 60,5 mill. kr. Størst er Morkvegen AS med 18,6 mill. kr, foran Idehus Romerike Feltutbygging AS med 18,3 mill. kr. De ti største står for 96 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 45 av enhetene (93,8 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 5.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter480,3 %
Med ansatte12,1 %
Ansatte til sammen5-
Har levert regnskap2960,4 %
Med omsetning i kroner2960,4 %
Omsetning i alt60,5 mill. kr-
Median omsetning1,1 mill. kr-
Største omsetning18,6 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2017-

De 9 største i Eidsvoll

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Morkvegen AS18,6 mill. kr
2Idehus Romerike Feltutbygging AS18,3 mill. kr
3AMR EIENDOM AS10,3 mill. kr
4MINNE EIENDOM AS2,4 mill. kr
5ABU ROMERIKE AS2,4 mill. kr
6VJO EIENDOM AS1,6 mill. kr
7ØVRE ROMERIKE EIENDOMSUTVIKLING AS1,4 mill. kr
8Brødrene Nordahl Eiendom AS1,3 mill. kr
9BIL OG FRITID AS1,1 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
68.110
Kommune
3240 Eidsvoll
Enheter
48
Andel av næringen
0,3 %
Andel av kommunen
1,1 %
Aksjeselskap
45
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
5

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,1 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 396,1k kr og 2,4 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 45k kr mot 18,6 mill. kr. Den største omsetter 17 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av kjøp og salg av egen fast eiendom i Eidsvoll.

19 av de 48 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 39,6 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 12 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 29 enheter har levert årsregnskap, 60,4 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 474, Asker med 266, Lillestrøm med 174, Nordre Follo med 134, Lørenskog med 91, Ullensaker med 80. Størst i landet er Oslo med 2 776 enheter, mot 48 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 289 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 270 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 130 enheter, oppføring av bygninger med 113 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2017: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1987, den ferskeste i 2026. 3 av dem er fra før år 2000, 6,5 % av dem vi har stiftelsesdato for.

13 enheter er stiftet de siste fem årene, 28,3 % av bestanden. 5 av dem kom til det siste året. 2 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange kjøp og salg av egen fast eiendom finnes det i Eidsvoll?

48 enheter står oppført med næringskode 68.110, kjøp og salg av egen fast eiendom, i Eidsvoll i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 13 826 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av kjøp og salg av egen fast eiendom i Eidsvoll?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Morkvegen AS med 18,6 mill. kr, 2. Idehus Romerike Feltutbygging AS med 18,3 mill. kr, 3. AMR EIENDOM AS med 10,3 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 29 enhetene med tall er 1,1 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 396,1k kr og 2,4 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 17 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Eidsvoll er aksjeselskap, med 45 av 48 enheter. 1 enheter, 2,1 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 5 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes kjøp og salg av egen fast eiendom?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 474. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 13 826 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Eidsvoll?

Median stiftelsesår er 2017, og 13 av enhetene er stiftet de siste fem årene (28,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1987.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 68.110 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 48 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 08.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 19 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (289), Utleie av egen eller leid fast eiendom (270), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (130), Oppføring av bygninger (113), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (110), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (100).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562