Kort fortalt
Regnskapsføring og bokføring har næringskode 69.202 i Enhetsregisteret, og i Time står 15 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 4 299 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,4 % av alt næringsliv i Time. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 51 av 300.
8 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 55,5 mill. kr. Størst er Secant AS med 20,4 mill. kr, foran JÆRØK DA med 17,6 mill. kr.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 7 av enhetene (46,7 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 17.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 15 | 0,3 % | av 4 299 i næringen |
| Med ansatte | 1 | 6,7 % | av 15 enheter |
| Ansatte til sammen | 17 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 8 | 53,3 % | av 15 enheter |
| Med omsetning i kroner | 8 | 53,3 % | av 15 enheter |
| Omsetning i alt | 55,5 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 3,5 mill. kr | - | blant 8 med tall |
| Største omsetning | 20,4 mill. kr | - | Secant AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2018 | - | av 9 med stiftelsesdato |
De 8 største i Time
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Secant AS | 948 114 194 | Time | 20,4 mill. kr | 17 |
| 2 | JÆRØK DA | 986 397 167 | Time | 17,6 mill. kr | - |
| 3 | ADDVANT JÆREN AS | 932 604 620 | Time | 7,6 mill. kr | - |
| 4 | Vaavuu AS | 997 862 546 | Time | 3,6 mill. kr | - |
| 5 | Undheim Regnskap AS | 923 366 717 | Time | 3,3 mill. kr | - |
| 6 | BOKHOLDERIET Per Serigstad | 974 416 352 | Time | 1,9 mill. kr | - |
| 7 | ANDERS REGNSKAP Anders Undheim | 982 825 733 | Time | 886,2k kr | - |
| 8 | AUTORISERT REGNSKAP WENCHE FOSS | 823 038 542 | Time | 168,7k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 69.202
- Kommune
- 1121 Time
- Enheter
- 15
- Andel av næringen
- 0,3 %
- Andel av kommunen
- 0,4 %
- Aksjeselskap
- 7
- Med ansatte
- 1
- Ansatte til sammen
- 17
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Time
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 3,5 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,7 mill. kr og 10,1 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 168,7k kr mot 20,4 mill. kr. Den største omsetter 6 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av regnskapsføring og bokføring i Time.
7 av de 15 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 46,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 8 enheter har levert årsregnskap, 53,3 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Stavanger med 88, Sandnes med 64, Haugesund med 27, Karmøy med 22, Sola med 20, Klepp med 11. Størst i landet er Oslo med 763 enheter, mot 15 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 318 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 199 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 130 enheter, aktiviteter i borettslag og boligsameier med 104 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2018: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1986, den ferskeste i 2025. 2 av dem er fra før år 2000, 22,2 % av dem vi har stiftelsesdato for.
2 enheter er stiftet de siste fem årene, 22,2 % av bestanden. 1 av dem kom til det siste året. 6 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «regnskapsføring»
Selskaper i næringsgruppe 69.2 med annen næringskode som oppgir «regnskapsføring» i formålet. Ikke med i tallene over.
| # | Selskap | Omsetning | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Orstad Revisjon AS | 913 957 407 | 69.201 | Time | 8,6 mill. kr | - |
| 2 | Jærrevisjon AS | 988 432 539 | 69.201 | Time | 7,8 mill. kr | - |
Vanlige spørsmål
Hvor mange regnskapsføring og bokføring finnes det i Time?
15 enheter står oppført med næringskode 69.202, regnskapsføring og bokføring, i Time i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 4 299 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av regnskapsføring og bokføring i Time?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Secant AS med 20,4 mill. kr, 2. JÆRØK DA med 17,6 mill. kr, 3. ADDVANT JÆREN AS med 7,6 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 8 enhetene med tall er 3,5 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,7 mill. kr og 10,1 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 6 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Time er aksjeselskap, med 7 av 15 enheter. 1 enheter, 6,7 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 17 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes regnskapsføring og bokføring?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Stavanger med 88. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 4 299 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Time?
Median stiftelsesår er 2018, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (22,2 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1986.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 69.202 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 15 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 69.2 står 2 selskaper som SELV skriver «regnskapsføring» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 11.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 7 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (69.2) som skriver ordet «regnskapsføring» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (318), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (199), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (130), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (104), Oppføring av bygninger (82), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (81).