Kort fortalt
Regnskapsføring og bokføring har næringskode 69.202 i Enhetsregisteret, og i Brønnøy står 6 enheter oppført på den. Det er 0,1 % av de 4 299 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,4 % av alt næringsliv i Brønnøy. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 48 av 216.
5 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 11,7 mill. kr. Størst er Ciffer AS med 2,8 mill. kr, foran Activa Kompetanse AS med 1,9 mill. kr.
Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 5 av enhetene (83,3 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 5.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 6 | 0,1 % | av 4 299 i næringen |
| Med ansatte | 1 | 16,7 % | av 6 enheter |
| Ansatte til sammen | 5 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 5 | 83,3 % | av 6 enheter |
| Med omsetning i kroner | 5 | 83,3 % | av 6 enheter |
| Omsetning i alt | 11,7 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 1,9 mill. kr | - | blant 5 med tall |
| Største omsetning | 3,8 mill. kr | - | Ciffer AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2016 | - | av 6 med stiftelsesdato |
De 4 største i Brønnøy
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ciffer AS | 926 288 652 | Brønnøy | 2,8 mill. kr | 5 |
| 2 | Activa Kompetanse AS | 914 886 732 | Brønnøy | 1,9 mill. kr | - |
| 3 | Brønnøy Regnskap AS | 921 109 512 | Brønnøy | 1,8 mill. kr | - |
| 4 | RAB HOLDING AS | 994 875 965 | Brønnøy | 1,3 mill. kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 69.202
- Kommune
- 1813 Brønnøy
- Enheter
- 6
- Andel av næringen
- 0,1 %
- Andel av kommunen
- 0,4 %
- Aksjeselskap
- 5
- Med ansatte
- 1
- Ansatte til sammen
- 5
Samme bransje andre steder
Andre bransjer i Brønnøy
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,9 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,8 mill. kr og 2,8 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1,3 mill. kr mot 3,8 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av regnskapsføring og bokføring i Brønnøy.
2 av de 6 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 33,3 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 5 enheter har levert årsregnskap, 83,3 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bodø med 28, Rana med 14, Vågan med 13, Narvik med 11, Vestvågøy med 10, Vefsn med 8. Størst i landet er Oslo med 764 enheter, mot 6 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 202 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 122 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 47 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 45 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2016: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1988, den ferskeste i 2026. 1 av dem er fra før år 2000, 16,7 % av dem vi har stiftelsesdato for.
1 enheter er stiftet de siste fem årene, 16,7 % av bestanden. 1 av dem kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «regnskapsføring»
Selskaper i næringsgruppe 69.2 med annen næringskode som oppgir «regnskapsføring» i formålet. Ikke med i tallene over.
Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.
Vanlige spørsmål
Hvor mange regnskapsføring og bokføring finnes det i Brønnøy?
6 enheter står oppført med næringskode 69.202, regnskapsføring og bokføring, i Brønnøy i Enhetsregisteret. Det er 0,1 % av de 4 299 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av regnskapsføring og bokføring i Brønnøy?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Ciffer AS med 2,8 mill. kr, 2. Activa Kompetanse AS med 1,9 mill. kr, 3. Brønnøy Regnskap AS med 1,8 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 5 enhetene med tall er 1,9 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,8 mill. kr og 2,8 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Brønnøy er aksjeselskap, med 5 av 6 enheter. 1 enheter, 16,7 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 5 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes regnskapsføring og bokføring?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bodø med 28. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 4 299 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Brønnøy?
Median stiftelsesår er 2016, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (16,7 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1988.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 69.202 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 6 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 69.2 utenfor denne koden skriver «regnskapsføring» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 13.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 2 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (69.2) som skriver ordet «regnskapsføring» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (202), Utleie av egen eller leid fast eiendom (122), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (47), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (45), Oppføring av bygninger (40), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (40).