Kort fortalt
Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning har næringskode 70.200 i Enhetsregisteret, og i Nittedal står 110 enheter oppført på den. Det er 0,4 % av de 31 397 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 2,7 % av alt næringsliv i Nittedal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 4 av 303.
32 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 12,8 mill. kr. Størst er Skjerstad.net AS med 2,5 mill. kr, foran KAJ CONSULTING AS med 2,2 mill. kr. De ti største står for 89,8 % av omsetningen i utsnittet.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 65 av enhetene (59,1 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 110 | 0,4 % | av 31 397 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 110 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 32 | 29,1 % | av 110 enheter |
| Med omsetning i kroner | 32 | 29,1 % | av 110 enheter |
| Omsetning i alt | 12,8 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 153,3k kr | - | blant 32 med tall |
| Største omsetning | 2,5 mill. kr | - | Skjerstad.net AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2019 | - | av 43 med stiftelsesdato |
De 9 største i Nittedal
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Skjerstad.net AS | 974 684 004 | Nittedal | 2,5 mill. kr | - |
| 2 | KAJ CONSULTING AS | 918 928 065 | Nittedal | 2,2 mill. kr | - |
| 3 | LJ Ressurs AS | 924 860 170 | Nittedal | 1,6 mill. kr | - |
| 4 | PRO QUICK ADVISORS AS | 929 132 831 | Nittedal | 1,6 mill. kr | - |
| 5 | Odinteq AS | 919 326 468 | Nittedal | 1,1 mill. kr | - |
| 6 | Hasaas Consulting AS | 916 002 211 | Nittedal | 794k kr | - |
| 7 | Nor-Konsulenten AS | 921 923 899 | Nittedal | 736k kr | - |
| 8 | Serranix AS | 913 153 316 | Nittedal | 352,3k kr | - |
| 9 | Cocreate AS | 936 704 905 | Nittedal | 314,2k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 70.200
- Kommune
- 3232 Nittedal
- Enheter
- 110
- Andel av næringen
- 0,4 %
- Andel av kommunen
- 2,7 %
- Enkeltpersonforetak
- 65
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Nittedal
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 153,3k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 49,1k kr og 544,1k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 2,5k kr mot 2,5 mill. kr. Den største omsetter 16 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Nittedal.
75 av de 110 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 68,2 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 5 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 32 enheter har levert årsregnskap, 29,1 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 1 943, Asker med 1 109, Nordre Follo med 502, Lillestrøm med 463, Lørenskog med 277, Nesodden med 201. Størst i landet er Oslo med 8 763 enheter, mot 110 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 247 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 191 enheter, oppføring av bygninger med 117 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 110 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2019: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1979, den ferskeste i 2026. 3 av dem er fra før år 2000, 7 % av dem vi har stiftelsesdato for.
16 enheter er stiftet de siste fem årene, 37,2 % av bestanden. 4 av dem kom til det siste året. 67 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «bedriftsrådgivning»
Selskaper i næringsgruppe 70.2 med annen næringskode som oppgir «bedriftsrådgivning» i formålet. Ikke med i tallene over.
Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.
Vanlige spørsmål
Hvor mange bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning finnes det i Nittedal?
110 enheter står oppført med næringskode 70.200, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, i Nittedal i Enhetsregisteret. Det er 0,4 % av de 31 397 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Nittedal?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Skjerstad.net AS med 2,5 mill. kr, 2. KAJ CONSULTING AS med 2,2 mill. kr, 3. LJ Ressurs AS med 1,6 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 32 enhetene med tall er 153,3k kr. Midtre halvpart ligger mellom 49,1k kr og 544,1k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 16 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Nittedal er enkeltpersonforetak, med 65 av 110 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 1 943. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 31 397 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Nittedal?
Median stiftelsesår er 2019, og 16 av enhetene er stiftet de siste fem årene (37,2 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1979.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 70.200 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 110 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 70.2 utenfor denne koden skriver «bedriftsrådgivning» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 11.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 75 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (70.2) som skriver ordet «bedriftsrådgivning» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (247), Utleie av egen eller leid fast eiendom (191), Oppføring av bygninger (117), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (110), Aktiviteter i borettslag og boligsameier (106), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (102).