Kort fortalt
Undervisning ved voksenopplæringssentre, aktiviteter i studieforbund og undervisning i form av frivillige organisasjoners kurs har næringskode 85.593 i Enhetsregisteret, og i Midt-telemark står 2 enheter oppført på den. Det er 1,2 % av de 161 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Midt-telemark. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 144 av 268.
Ingen av dem har driftsinntekter i kroner i et innsendt årsregnskap, så omsetningen i undervisning ved voksenopplæringssentre, aktiviteter i studieforbund og undervisning i form av frivillige organisasjoners kurs i Midt-telemark lar seg ikke måle her.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 1 av enhetene (50 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 2 | 1,2 % | av 161 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 2 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 0 | 0 % | av 2 enheter |
| Med omsetning i kroner | 0 | 0 % | av 2 enheter |
| Omsetning i alt | - | - | siste årsregnskap |
| Median omsetning | - | - | blant 0 med tall |
| Største omsetning | - | - | - |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 1977 | - | av 1 med stiftelsesdato |
De 0 største i Midt-telemark
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
Ingen av de 2 enhetene har et årsregnskap i kroner.
Nøkkeltall
- Næringskode
- 85.593
- Kommune
- 4020 Midt-telemark
- Enheter
- 2
- Andel av næringen
- 1,2 %
- Andel av kommunen
- 0,1 %
- Enkeltpersonforetak
- 1
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Midt-telemark
Hvor ulike de er
2 av de 2 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 100 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 4 andre kommuner: Vinje med 2, Porsgrunn med 1, Tinn med 1, Fyresdal med 1. Størst i landet er Oslo med 32 enheter, mot 2 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 189 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 173 enheter, avvirkning med 146 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 128 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 1977: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1977, den ferskeste i 1977. 1 av dem er fra før år 2000, 100 % av dem vi har stiftelsesdato for.
Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 1 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «undervisning»
Selskaper i næringsgruppe 85.5 med annen næringskode som oppgir «undervisning» i formålet. Ikke med i tallene over.
| # | Selskap | Omsetning | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | IYENGAR YOGA TELEMARK AS | 914 839 270 | 85.510 | Midt-telemark | 427,7k kr | - |
| 2 | Bakaas Cadconsult AS | 989 668 706 | 85.597 | Midt-telemark | 296k kr | - |
| 3 | Superbruker AS | 932 305 313 | 85.597 | Midt-telemark | 171,5k kr | - |
| 4 | LENE WENDELBORG HØRTE INSTRUKTØR OG PERSONLIG TRENER AS | 998 019 508 | 85.510 | Midt-telemark | 98,6k kr | - |
| 5 | MOKSA AS | 920 395 309 | 85.510 | Midt-telemark | 8k kr | - |
Vanlige spørsmål
Hvor mange undervisning ved voksenopplæringssentre, aktiviteter i studieforbund og undervisning i form av frivillige organisasjoners kurs finnes det i Midt-telemark?
2 enheter står oppført med næringskode 85.593, undervisning ved voksenopplæringssentre, aktiviteter i studieforbund og undervisning i form av frivillige organisasjoners kurs, i Midt-telemark i Enhetsregisteret. Det er 1,2 % av de 161 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Midt-telemark er enkeltpersonforetak, med 1 av 2 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes undervisning ved voksenopplæringssentre, aktiviteter i studieforbund og undervisning i form av frivillige organisasjoners kurs?
I samme fylke har 4 andre kommuner enheter i næringen, flest i Vinje med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 161 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Midt-telemark?
Median stiftelsesår er 1977, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1977.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 85.593 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 85.5 står 28 selskaper som SELV skriver «undervisning» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Ingen i utsnittet har driftsinntekter i kroner, så det står ingen kronebeløp på denne siden.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 2 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (85.5) som skriver ordet «undervisning» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (189), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (173), Avvirkning (146), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (128), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (75), Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter (68).