Aktiviteter utført ved leirskoler i Sør-fron

Næringskode 85.596 kommune 3438 oppdatert 22.09.2026

Bransjen i hele landet: 29Kommunen i alt: 801
Enheter2av 29 i næringen
Av bransjen6,9 %av 29 i hele landet
Av kommunen0,2 %av 801 enheter i Sør-fron
Nest størst: Lom2mot 2 her
Rangering i Sør-fron58av 156 næringer i kommunen

Kort fortalt

Aktiviteter utført ved leirskoler har næringskode 85.596 i Enhetsregisteret, og i Sør-fron står 2 enheter oppført på den. Det er 6,9 % av de 29 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,2 % av alt næringsliv i Sør-fron. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 58 av 156.

2 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 12,7 mill. kr. Størst er Gudbrandsdal Leirskole AS med 9,7 mill. kr, foran TJALK AS med 3 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 18.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter26,9 %
Med ansatte150 %
Ansatte til sammen18-
Har levert regnskap2100 %
Med omsetning i kroner2100 %
Omsetning i alt12,7 mill. kr-
Median omsetning6,4 mill. kr-
Største omsetning9,7 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2008-

De 2 største i Sør-fron

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Gudbrandsdal Leirskole AS9,7 mill. kr
2TJALK AS3 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
85.596
Kommune
3438 Sør-fron
Enheter
2
Andel av næringen
6,9 %
Andel av kommunen
0,2 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
18

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 6,4 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 4,7 mill. kr og 8 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 3 mill. kr mot 9,7 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av aktiviteter utført ved leirskoler i Sør-fron.

Alle de 2 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 2 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 4 andre kommuner: Lom med 2, Sel med 2, Rendalen med 1, Vestre Slidre med 1. Størst i landet er Lom med 2 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er sauehold med 49 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 48 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 47 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 45 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2008: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2000, den ferskeste i 2016.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «aktiviteter»

Selskaper i næringsgruppe 85.5 med annen næringskode som oppgir «aktiviteter» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange aktiviteter utført ved leirskoler finnes det i Sør-fron?

2 enheter står oppført med næringskode 85.596, aktiviteter utført ved leirskoler, i Sør-fron i Enhetsregisteret. Det er 6,9 % av de 29 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av aktiviteter utført ved leirskoler i Sør-fron?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Gudbrandsdal Leirskole AS med 9,7 mill. kr, 2. TJALK AS med 3 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 2 enhetene med tall er 6,4 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 4,7 mill. kr og 8 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Sør-fron er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. 1 enheter, 50 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 18 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes aktiviteter utført ved leirskoler?

I samme fylke har 4 andre kommuner enheter i næringen, flest i Lom med 2. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 29 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Sør-fron?

Median stiftelsesår er 2008, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2000.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 85.596 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 85.5 utenfor denne koden skriver «aktiviteter» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 22.09.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (85.5) som skriver ordet «aktiviteter» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Sauehold (49), Utleie av egen eller leid fast eiendom (48), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (47), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (45), Dyrking av ettårige vekster ellers (33), Grunnarbeid (28).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562