Tannlegetjenester i Randaberg

Næringskode 86.230 kommune 1127 oppdatert 09.10.2026

Bransjen i hele landet: 5 978Kommunen i alt: 1 817
Enheter9av 5 978 i næringen
Av bransjen0,2 %av 5 978 i hele landet
Av kommunen0,5 %av 1 817 enheter i Randaberg
Nest størst: Oslo1 255mot 9 her
Rangering i Randaberg46av 249 næringer i kommunen

Kort fortalt

Tannlegetjenester har næringskode 86.230 i Enhetsregisteret, og i Randaberg står 9 enheter oppført på den. Det er 0,2 % av de 5 978 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,5 % av alt næringsliv i Randaberg. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 46 av 249.

4 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 8,9 mill. kr. Størst er IDA KOLL-FRAFJORD AS med 3 mill. kr, foran Tannlegene Byberg&Brun AS med 2,2 mill. kr.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 5 av enhetene (55,6 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter90,2 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap444,4 %
Med omsetning i kroner444,4 %
Omsetning i alt8,9 mill. kr-
Median omsetning2,1 mill. kr-
Største omsetning3 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2021-

De 4 største i Randaberg

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1IDA KOLL-FRAFJORD AS3 mill. kr
2Tannlegene Byberg&Brun AS2,2 mill. kr
3Tannlege Marius Vevatne AS2 mill. kr
4MAREN LADSTEIN AS1,7 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
86.230
Kommune
1127 Randaberg
Enheter
9
Andel av næringen
0,2 %
Andel av kommunen
0,5 %
Enkeltpersonforetak
5
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 2,1 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,9 mill. kr og 2,4 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 1,7 mill. kr mot 3 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av tannlegetjenester i Randaberg.

5 av de 9 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 55,6 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 4 enheter har levert årsregnskap, 44,4 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Stavanger med 168, Sandnes med 82, Haugesund med 45, Sola med 21, Time med 16, Karmøy med 14. Størst i landet er Oslo med 1 255 enheter, mot 9 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 138 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 108 enheter, annen teknisk konsulentvirksomhet med 64 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 55 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2021: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2016, den ferskeste i 2022.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 25 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 5 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange tannlegetjenester finnes det i Randaberg?

9 enheter står oppført med næringskode 86.230, tannlegetjenester, i Randaberg i Enhetsregisteret. Det er 0,2 % av de 5 978 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av tannlegetjenester i Randaberg?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. IDA KOLL-FRAFJORD AS med 3 mill. kr, 2. Tannlegene Byberg&Brun AS med 2,2 mill. kr, 3. Tannlege Marius Vevatne AS med 2 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 4 enhetene med tall er 2,1 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,9 mill. kr og 2,4 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Randaberg er enkeltpersonforetak, med 5 av 9 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes tannlegetjenester?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Stavanger med 168. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 5 978 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Randaberg?

Median stiftelsesår er 2021, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (25 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2016.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 86.230 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 9 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 5 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (138), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (108), Annen teknisk konsulentvirksomhet (64), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (55), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (47), Andre egeninvesteringsselskaper (45).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562