Kort fortalt
Tannlegetjenester har næringskode 86.230 i Enhetsregisteret, og i Lillestrøm står 125 enheter oppført på den. Det er 2,1 % av de 5 976 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,7 % av alt næringsliv i Lillestrøm. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 32 av 443.
33 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 202,6 mill. kr. Størst er Tannlegene i Concordiabygget AS med 36,6 mill. kr, foran Tanngarden AS med 27 mill. kr. De ti største står for 80 % av omsetningen i utsnittet.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 86 av enhetene (68,8 %). 10 har meldt inn ansatte, til sammen 88.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 125 | 2,1 % | av 5 976 i næringen |
| Med ansatte | 10 | 8 % | av 125 enheter |
| Ansatte til sammen | 88 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 33 | 26,4 % | av 125 enheter |
| Med omsetning i kroner | 33 | 26,4 % | av 125 enheter |
| Omsetning i alt | 202,6 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 3,3 mill. kr | - | blant 33 med tall |
| Største omsetning | 36,6 mill. kr | - | Tannlegene i Concordiabygget AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2021 | - | av 39 med stiftelsesdato |
De 9 største i Lillestrøm
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tannlegene i Concordiabygget AS | 990 016 143 | Lillestrøm | 36,6 mill. kr | 16 |
| 2 | Tanngarden AS | 968 595 210 | Lillestrøm | 27 mill. kr | 9 |
| 3 | Kjeller Tannhelse AS | 930 638 331 | Lillestrøm | 21 mill. kr | 13 |
| 4 | SUNN TANNHELSEKLINIKK AS | 918 025 456 | Lillestrøm | 13,5 mill. kr | 10 |
| 5 | Fetsund Tannklinikk AS | 812 605 992 | Lillestrøm | 12,3 mill. kr | 6 |
| 6 | Tannlegene Depotgata 20 AS | 934 533 356 | Lillestrøm | 12,1 mill. kr | 6 |
| 7 | ROLF ØINES AS | 881 959 232 | Lillestrøm | 11,4 mill. kr | 7 |
| 8 | Tannlegene Giving AS | 990 102 643 | Lillestrøm | 10,7 mill. kr | - |
| 9 | Strømmen Tannlegesenter AS | 923 710 930 | Lillestrøm | 10,4 mill. kr | 6 |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 86.230
- Kommune
- 3205 Lillestrøm
- Enheter
- 125
- Andel av næringen
- 2,1 %
- Andel av kommunen
- 0,7 %
- Enkeltpersonforetak
- 86
- Med ansatte
- 10
- Ansatte til sammen
- 88
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Lillestrøm
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 3,3 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,7 mill. kr og 11,1 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 10,6k kr mot 36,6 mill. kr. Den største omsetter 11 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av tannlegetjenester i Lillestrøm.
92 av de 125 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 73,6 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 6 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 33 enheter har levert årsregnskap, 26,4 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 186, Asker med 121, Nordre Follo med 84, Lørenskog med 64, Ullensaker med 51, Nittedal med 25. Størst i landet er Oslo med 1 255 enheter, mot 125 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 975 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 937 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 895 enheter, andre post- og budtjenester med 474 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2021: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1989, den ferskeste i 2026. 2 av dem er fra før år 2000, 5,1 % av dem vi har stiftelsesdato for.
20 enheter er stiftet de siste fem årene, 51,3 % av bestanden. 3 av dem kom til det siste året. 86 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Vanlige spørsmål
Hvor mange tannlegetjenester finnes det i Lillestrøm?
125 enheter står oppført med næringskode 86.230, tannlegetjenester, i Lillestrøm i Enhetsregisteret. Det er 2,1 % av de 5 976 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av tannlegetjenester i Lillestrøm?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Tannlegene i Concordiabygget AS med 36,6 mill. kr, 2. Tanngarden AS med 27 mill. kr, 3. Kjeller Tannhelse AS med 21 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 33 enhetene med tall er 3,3 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,7 mill. kr og 11,1 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 11 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Lillestrøm er enkeltpersonforetak, med 86 av 125 enheter. 10 enheter, 8 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 88 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes tannlegetjenester?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 186. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 5 976 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Lillestrøm?
Median stiftelsesår er 2021, og 20 av enhetene er stiftet de siste fem årene (51,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1989.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 86.230 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 125 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 13.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 92 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (975), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (937), Utleie av egen eller leid fast eiendom (895), Andre post- og budtjenester (474), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (465), Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy (438).